הקלה בעונש מקבל שוחדסמי כהן, שהיה מזכיר היישוב עזריקם וקיבל היתרי העסקה של פועלים פלשתינים תמורת שוחד, ירצה 4.5 שנות מאסר - חצי שנה פחות מהחלטת המחוזי - משום שחזר בו מערעורו על הרשעתו. בין מקבלי השוחד, פקידה ממשרד הפנים באשקלון

בית המשפט העליון הפחית (יום א', 17.1.16) חצי שנה מעונשו של סמי כהן, לשעבר מזכיר היישוב עזריקם, אשר הורשע בעבירות שוחד ומרמה. כהן ירצה 4.5 שנות מאסר, לאחר שחזר בו מן הערעור על הרשעתו והשופט אורי שהם קבע שיש לראות בכך סוג של קבלת אחריות. 

השופט, אורי שהם

כהן הורשע בכך שבשנים 2010-2007 קיבל אישורי העסקה לעובדים פלשתינים, תוך תשלום שוחד למרים השאש ממשרד הפנים באשקלון וללינדה סאלם מהמינהל האזרחי בגוש-עציון. הוא הורשע גם בהעלמת הכנסותיו בסך 4.5 מיליון שקל מפעילות זו. 

שהם דחה את ערעורה של המדינה על החלטת בית המשפט המחוזי בבאר שבע שלא להרשיע את כהן ב-1,300 עבירות מרמה (כמספר ההיתרים שקיבל) אלא בעבירה אחת מרובת-פרטים, באומרו שקביעה זאת עולה בקנה אחד עם פסיקת בית המשפט העליון בנוגע לאבחנה בין מעשה אחד לריבוי מעשים. עוד נדחה ערעור המדינה על זיכויו של כהן מהלבנת הון וערעורה על קולת עונשו. 

בקבלו חלקית את ערעורו של כהן, אומר שהם: "אכן, אין מקום לראות בחזרתו של נאשם מערעור על הכרעת הדין כנסיבה המצדיקה, תמיד ובכל מקרה, הקלה בעונשו. הדבר הינו תלוי נסיבות ויש להתייחס לעובדה זו לגופו של עניין ולשקללה מול כלל השיקולים הצריכים לדבר. במקרה דנן, שוכנעתי כי חזרתו של המערער מערעורו על הכרעת הדין הינה כנה, ויש בה משום קבלת הדין והכרה בחומרת מעשיו". 

השופטים, יורם דנציגר וצבי זילברטל הסכימו עם שהם. את כהן ייצגו עוה"ד: בני נהרי, בועז קניג, שוש חיון ומור עטיה, ואת המדינה - עוה"ד אייל כהן, לימור אחרק-שנצר ויעל לויה-פינק.
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה