מכורה לאלכוהול דורשת לקבל את חלקה בדירה בתשלומיםחשש של אשה מאשקלון שעומדת להתגרש, שתבזבז את חלקה ברכוש המשותף על אלכוהול, גרם לבית הדין הרבני באשקלון להחלטה שהאישה תקבל 6,000 ש' מדי חודש במשך 10 שנים. "ישראל היום" - גדי גולן

 אישה בהליך גירושים הציגה בקשה ייחודית לבית הדין הרבני באשקלון: מכיוון שהיא סובלת מבעיה קשה מאוד של אלכוהוליזם, ביקשה שהגרוש שלה לא יעביר לה את כספי מכירת הבית המשותף בבת אחת, אלא בתשלומים חודשיים למשך עשר שנים, מחשש שתבזבז את הכסף בשתיית אלכוהול.

הרכב הדיינים, בראשות הרב ישי בוכריס, אישר את הבקשה, לא לפני שווידא כי הסכם הגירושים נעשה מרצונה של האישה וכי היא מבינה היטב את משמעותו.

בני הזוג, שמחזיקים במשרות בכירות, הכירו עוד כששירתו בצה"ל. לאחר כ־25 שנות נישואים, בעודם הורים לשני ילדים, בן בוגר ובת קטינה, החליטו להתגרש, בין השאר בשל התמכרותה. הבעל פנה לעו"ד ליאת לב־קליין, שסיפרה: "למרות שאני ייצגתי את הבעל במסגרת ההליכים המשפטיים ובשל התמכרותה של האישה, היא פנתה אלי וביקשה שאהיה מגשרת שלהם ובמסגרת זאת אנסח הסכם גירושים וחלוקת רכוש שיהיו בו סעיפים שמטרתם להגן עליה מפני עצמה ומפני מצבים שיכולים לקרות בשל התמכרותה לטיפה המרה".

ויתרה על המזונות 

במסגרת הסכם הגירושים הודיעה האישה כי היא עוזבת את הבית המשותף להם ומוותרת גם על כתובתה ועל מזונותיה, וכך בן זוגה לשעבר ימשיך להתגורר בדירה ששווייה כ־1.5 מיליון שקלים. הסעיף המרכזי בהסכם קובע כי האישה לא תקבל את מחצית שווי הדירה בתשלום חד־פעמי מהגרוש שלה, וכי הסכום ישולם לה ב־120 תשלומים חודשיים של 6,000 שקלים, במשך עשר שנים. אם תחליט לרכוש בית, עליה להודיע לגרוש שלה חצי שנה מראש, ואז הוא יעביר את היתרה המגיעה לה ישירות למוכר הבית שאותו תרצה לרכוש.
קרוב שמכיר את בני הזוג סיפר כי האישה "חששה שהכסף ילך לרכישת אלכוהול, מה שיחמיר עוד יותר את בעיית האלכוהול הקשה שאיתה היא מתמודדת. ההסכמה שלה שהכסף לא יועבר אליה מראה את חומרת מצבה ואת ההפנמה שלה שהיא תצטרך לטפל בעצמה".
על פי ההסכם, התשלומים ישולמו ללא ריבית והצמדה, ובמקרה של פטירת האישה יבוטלו התשלומים לאלתר, והבעל לא ישלם את היתרה.
במסגרת ההסכם נקבע כי הבת הקטינה תהיה באפוטרופסות בלעדית של האב ותמשיך להתגורר עימו, בשל התמכרות האם לאלכוהול ומצבה הרפואי בעקבות זאת.
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה