גל"צ: מרצה עונש של עבודות שירות - ונצפה עובד כעורך דיןשוטר שנחשף כי הוציא פרטים אישיים ממסוף המשטרה בתמורה לשוחד, נראה בטלוויזיה בין עורכי הדין בפרשת השחיתות באשקלון, הופעה שהיכתה בתדהמה שוטרים שהכירו אותו

הופעה בטלוויזיה של עורך דין, שנצפה בין עורכי הדין המייצגים את החשודים בפרשת השחיתות בעיריית אשקלון, חשפה כי למרות הרשעתו בפלילים, הוא עובד כעורך דין.

סיפורו מתחיל בשנת 2009, אז שימש כשוטר במרחב דן במשטרה. סוכן סמוי של המחלקה לחקירות שוטרים חשף כי בתמורה לשוחד, הוא הוציא פרטים אישיים של גורמים שונים ממסוף המשטרה ונתן אותם לאחרים. השוטר נאלץ לעזוב את המשטרה.

בשנת 2013 הוסמך לעורך דין והחל לעבוד. רק לפני מספר חודשים לאחר מסע ומתן ארוך בין הפרקליטות לעורך דינו, בועז קניניג, תוקן כתב האישום נגדו, ומעברות שוחד והפרת אמונים, הוגש נגדו בסופו של דבר כתב אישום בגין הוצאת פרטים ממסוף המשטרה שלא כדין.

בגזר הדין הושתה עליו חצי שנת מאסר בפועל שהומרה בחצי שנה של עבודות שרות, אותן הוא מרצה בימים אלה. על כן, הופעתו בטלוויזיה כעורך דין הכתה בתדהמה שוטרים שהכירו את סיפורו.

עורך דינו לשעבר מסר בתגובה: "אבקש להדגיש שבסופו של דבר מדובר בעבירה של מסירת מידע מהמחשב המשטרה. חלפו שנים רבות מהאירוע המיוחס. לטעמי, בנסיבות שנוצרו, לא היה כל מקום להגשת כתב באישום ואולם לבסוף הוא הוגש ונגזר עונש מידתי וקל של שישה חודשי עבודות שירות".

השוטר לשעבר טען בתגובה כי מיד כשהורשע הפסיק את עבודתו בעריכת דין. לבית המשפט הוא הגיע באותו היום, טען, על מנת לסייע לעורך דין אחר, אך הוא עצמו לא ייצג איש.

בלשכת עורכי הדין שמעו על עברו של עורך הדין מפניית גלצ. בתגובה נאמר שמדובר באירוע חמור שעניינו יבחן והוא יעמוד לדין משמעתי בפני ועדת האתיקה של הלשכה.

מקור: גל"צ

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה