מאות אלפי שקלים של הכנסות שלא דווחו נתגלו במבצע ביקורות של רשות המסים באשקלון והסביבהבמהלך מבצע ביקורות בעסקים שנערכו בשבוע שעבר באשקלון‏ על ידי עובדי ניהול ספרים מכל היחידות בארץ, נמצאו בכ-8% בלבד מן העסקים ליקויים מהותיים. מערכת "טלנירי"

 מתוך 137 העסקים שנבדקו; עם זאת, בעסקים שכן נמצאו בהם ליקויים - הם היו בסכומים גבוהים מאד.
כך, בעסק לכלים סניטריים נמצאו ארבעה צ'קים בסך של 103,000 ₪ שלא נרשמו בספרי העסק. בעלת העסק טענה כי שניים מהצ'קים התקבלו באותו הבוקר ומאחר שעסקה בעניינים אחרים לא הספיקה לרשום אותם, אך כי הצ'קים האחרים הם צ'קים לבטחון ולא ידעה שיש לרשום אותם.
גם בעלת גן ילדים בקרית גת, שלא רשמה צ'קים מההורים בסך 12,000 ₪, טענה שלא ידעה שיש צורך לרשום צ'קים דחויים. לעומת זאת, בעסק לשיש באשדוד בו מצאו רישומים לפיהם לקוחות שילמו 21,000 ₪ שלא נרשמו בספרי העסק, הבעלים לחלוטין התנער מן התשלום ואמר כי "יכול להיות שמישהו אחר קיבל את הכספים וזה לא שייך לי". כל המקרים יטופלו במישור האזרחי על ידי פקיד השומה.

המבצע נערך כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור ובמסגרת הנחיית מנהל רשות המסים, משה אשר, למשרדים האזוריים להגביר את פעילות האכיפה ולשפר את כושר ההרתעה, בין היתר ע"י עריכת מבצעי שטח שמטרתם להביא לדיווחי וגביית מס אמת ולהגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה