מהחודש הבא: שעת חנייה אחת בלבד ללא תשלום באיזורים המסומנים בכחול לבןהשלב הבא בפרוייקט הסדרת החנייה באשקלון ייצא לדרך ב-01.03.16 עם גבייה של 1.20 שקלים לשעה, החל מהשעה השנייה

 נמשך פרוייקט הסדרת החנייה באשקלון: החל מיום שלישי, 01.03.16 תסתיים ההטבה שניתנה לנהגים – שעתיים חנייה ללא תשלום באזורים המסומנים בכחול-לבן, ותינתן הטבה של שעת חנייה ללא תשלום. החל מהשעה השנייה יידרשו הנהגים לשלם 1.20 שקלים לשעה.

תעריף החנייה החדש שנקבע נולד מאילוצים משפטיים, זאת בעקבות תובענה ייצוגית שהוגשה נגד העירייה בטענה לגביית חנייה בתעריף שאינו מעודכן. לאור הדברים, הוסכם כי עיריית אשקלון תחל החל מחודש הבא בגביית חנייה בתעריף המאושר העומד על 1.20 שקלים לשעה, אולם הגבייה תחל משעת החנייה השנייה, כך שנהגים יוכלו עדיין ליהנות משעת חנייה ראשונה ללא תשלום.

הליך הסדרת החנייה בתשלום נועד לפתור מצוקה רבת שנים של מחסור במקומות חנייה במרכזי מסחר בעיר. מצוקה זו פוגעת הן בבעלי העסקים ונותני השירותים והן בתושבי העיר, הלקוחות.

ההחלטה לאפשר שעת חנייה ללא תשלום  בשלב השני של הפרוייקט נועדה להימנע מפגיעה במי שעושה שימוש לטווח קצר במקומות החנייה. הוכח בתקופה זו כי תחלופה גבוהה יותר של כלי רכב במקומות החנייה, משפרת לאין ערוך את מספר המבקרים בבתי העסק במרכזי המסחר הללו, ומאידך מרחיקה מהמקומות הללו את מי שמחזיק חניות יקרות משך שעות ארוכות.

מנתונים שנאספו בתקופה זו על ידי רשות החנייה שבחברה הכלכלית, עולה כי מאז יצא לדרך פרוייקט הסדרת החנייה באשקלון, נהנו כ-50,000 נהגים מהטבת החנייה ללא תשלום.

 

המספרים הגבוהים מעידים על כך שהנושא הוטמע היטב בקרב התושבים ובעלי העסקים המבינים את יתרונות הסדרת החנייה בתשלום.


התשלום עבור החנייה מתבצע כיום באמצעות עמדות התשלום שהוצבו בחניונים השונים, בהן ניתן לשלם במזומן או כרטיסי אשראי ובאמצעות אפליקציות החנייה הנפוצות 'פנגו', 'סלופארק' ו'איזיפארק'.

לתשלום באמצעות אפליקציית 'פנגו' יש להפעיל את האפליקציה או להתקשר לטלפון 4500*, לתשלום באמצעות אפליקציית 'סלופארק' יש להפעיל את האפליקציה או להתקשר לטלפון 9070*. לתשלום באמצעות 'איזיפארק' יש לרכוש ולהטעין כרטיס USB של החברה שנמכר בתחנות דלק ברחבי העיר ובאתר החברה. כרטיס זה יונח על שמשת הרכב וישמש ראייה לתשלום עבור החנייה.

חשוב לציין כי על מנת ליהנות מהטבת שעת חנייה ללא תשלום, יש להפעיל את האפליקציות הסלולאריות בכל שימוש בחנייה המוגדרת כחנייה בתשלום. אם לא חרגתם מזמן החנייה שנקבע ללא תשלום, לא תידרשו לשלם על כך.

בכל האזורים שיוגדרו כחניות בתשלום יוצבו לנוחות הנהגים שלטים המתריעים על כך, שעות האכיפה ואמצעי התשלום. לפרטים נוספים ושאלות ניתן לפנות לרשות החנייה בטלפון שמספרו: 08-6707111, פקס: 08-8668648 או במייל שכתובתו [email protected]

 

כל ההכנסות מתשלומי החנייה יוחזרו בסופו של דבר לציבור ויושקעו בפיתוח מאות מקומות חנייה חדשים ברחבי העיר, לרווחת התושבים.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה