ערעורו של תושב אשקלון נגד העירייה נדחה על ידי העליוןמדובר בדחייה השלישית לערעור בגין הדו"ח, לאחר שגם בית המשפט המחוזי בבאר-שבע דחה את ערעורו של התושב לאחר הרשעתו בבית המשפט לעניינים מקומיים באשקלון

בית המשפט העליון דחה את בקשתו של תושב אשקלון, ניסים פור ישעיהו, לדון מחדש בפסק דינו של בית המשפט המחוזי שדחה לאחרונה את ערעורו של התושב בגין דו"ח חנייה שקיבל בחודש פברואר 2014, לאחר שהחנה את רכבו בניגוד לחוק ובאופן שיש בו כדי להפריע או לעכב את התנועה.

 מדובר בדחייה השלישית לאחר שגם בית המשפט המחוזי בבאר-שבע דחה את ערעורו של התושב, על הרשעתו בבית המשפט לעניינים מקומיים, זאת לאחר שלא מצאו כל פגם בהחלטתו של הפקח במתן הדו"ח.

 מעדותו של הפקח, עוד בפסק הדין הראשון, עלה כי רכבו של המערער חנה על נתיב נסיעה ברחוב צר דו-סטרי, חסם שער כניסה לחצר, חנה בניגוד לתנועה ואף וגרם הפרעה לזרימה התקינה של כלי הרכב. הרכב היה נעול, והדו"ח נערך רק לאחר שהפקח המתין במקום דקות ארוכות ואיש לא הגיע.

 בית המשפט קיבל את גרסתו של הפקח במלואה, ודחה את טענות המערער לפיהן - הפקח שיקר בעדותו, וכי לא היה רשאי לרשום דו"ח כאשר הרכב חונה במקום שאינו "שטח סטטוטורי".

 כאמור, גם פנייתו של התושב לערכאה הגבוהה ביותר, בית המשפט העליון, לא הועילה והשופט, א' שוהם, דחה על הסף את בקשת הרשות שלו לערעור.

 "דין הבקשה להידחות, באשר אין היא עונה על אמות המידה שנקבעו למתן רשות ערעור ב'גלגול שלישי'. זאת שכן, הבקשה אינה מעוררת שאלה משפטית כבדת משקל או סוגיה ציבורית עקרונית, החורגת מעניינם הפרטני של הצדדים הישירים לה, ואין מתעורר חשש מפני עיוות דין חמור או אי צדק שנגרם למבקש", כתב השופט בהחלטתו. "אציין כי אינני מקבל את טענותיו של המבקש, גם לגופו של עניין. לפיכך, ומשנקבע עובדתית כי חניית המבקש במקום אמנם הפריעה לתנועה, הבקשה לרשות ערעור נדחית".

 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה