"קשה עלינו הגזירה קשים עלינו הימים האלה"מותו של, רועי מור, בנו של ממלא מקום ראש העיר, אפי מור, היכה בתדהמה את רוב תושבי העיר. ראש העיר, איתמר שמעוני, היה בין המספידים

מזמן לא ראתה העיר אשקלון איחוד סביב מותו הטרגי של, רועי מור, כמו בלוויה שנערכה היום בשעות הבוקר. למעלה מאלף איש הגיעו לחלוק לו כבוד אחרון והוא רק בן 37. הנסיבות יהיו תעלומה וישארו כאלה. בקהל רבים תושבי העיר חלקם גם אינם מכירים את רועי, אבל את אביו מכירים כולם, ממלא מקום ראש העיר, אפי מור. האדם שסביב שולחן מועצת העיר, הוא אדם בדרך כלל חמור סבר ורציני מאוד, גם היותו היותו אב שכול. לפני כעשרים שנים איבד את בנו שהיה חייל בנסיבות טרגיות. השאלה באויר, איך בכלל אפשר לחיות עם טרגדיה כזו, יפה, אימו של רועי נאבקת אף היא במחלה קשה והובאה לבית העלמין מבית החולים שם היא מאושפזת לטיפולים.

רועי מור

קובי, אחיו של רועי שדיבר איתו ככל הנראה דקות ספורות קודם למותו, הספיד אותי תוך בכי קורע לב, שגרם לקהל הרב, נשים וגברים יחד להזיל דמעות ולהיות שותף לכאב הענק שנוצר אצל משפחת מנושרי, מור ומנור. שעה וחצי של כאב, שעה וחצי של השתתפות כנה ואמיתית בצער המשפחה, שעה וחצי והלוואי ולא הייתה ולו רק כדי לא לנסות להבין את גודל האסון והטרגדיות שעברו על המשפחה.

ראש העיר וחברי מועצת העיר, היו בלוויה, אולם לא כולם באו ולא יכלו להתגבר על שיקולים פוליטיים ואחרים ביום כזה כדי לחלוק כבוד אחרון לחברם למועצה. לא הזמן לעסוק בשום שיקול שמתגמד לנוכח האסון שפקד את המשפחה. 

בלב ובנפש. שמעוני ומור

ראש העיר, איתמר שמעוני, הספיד את רועי וזה ההספד שהוא קרא בקול חנוק:

"אני עומד כאן היום והלב שלי זועק.

הלב של כולנו זועק, זועק לרחמים מהשמיים, מסרב לעכל את הבשורה המרה והקשה שניחתה עלינו.

אתמול, עם בטרם עת של רועי, בנם היקר של יפה ואפי, אח לליאור זכרו לברכה וקובי, יבדל לחיים ארוכים. אפי, חברי היקר בלב ובנפש, אין לי מילות נחמה, אין לי יכולת לתאר את גודל ועוצמת הכאב שכולנו חשים מרגע שנודע לנו על האסון. עיר שלמה אבלה היום יחד אתכם. קשה עלינו הגזרה, קשים עלינו הימים האלה. 

בחודשים האחרונים את המתמודד מול סערות גדולות בחיי המשפחה ומחוצתה לה, בנחישות מעוררת הערצה, תוך שאתה מהווה מודל לחיקוי לכולנו.רק מעטים יודעים מול אילו נסיונות קשים ומרים מעדמידים אותך מן השמיים ואתה עומד בכל אלה בגבורה. 

אפי היקר, אני יודע שכבר אמרו לך להיות חזק, אבל אני רוצה לבקש ממך כאן במעמד זה שוב, תמשיך להיות חזק. תהיהי חזק לא רק בשבילך, תהיה חזק בשביל כולנו. בשביל יפה, בשביל קובי, בשביל הכלה היקרה, יסמין, בשביל הנכדים והמשפחה ובשביל העיר שלנו. אנחנו זקוקים לך ואין לך מושג עד כמה.

יפה היקרה, הלב של כולנו איתך. אנו רואים גם אותך מתמודדת בגבורה עם נסיונות קשים ומרים ומאחלים לך החלמה מהירה, שתשובי בריאה ושלמה הביתה, תמשיכי לעמוד כסלע איתן לצד בעלך, לשמש כתף תומכת לבן היקר, קובי ולהיות סבתא מדהימה לנכדייך, עוז, אביתר ויואב.

קובי היקר, מוטלת עליך היום משימה חשובה, לשמור מכל משמר על ההורים היקרים שלך. אני יודע כמה הם גאים בך, כמה הם אוהבים אותך ואת הנכדים המדהימים שהבאת להם שהכניסו אור לבית.

עימדו זה לצד זה ואנו נעמוד כולנו איתנים לצידכם. אנו מבטיחים להעניק כל סיוע ועזרה אפשרית כדי שתוכלו לעבור את הימים הנוראים האלה ומתפללים שישמע אותנו בורא עולם, יבטל מעלינו גזירות קשות ומרות וישלח לכם נחמה ולשא תדעו עוד צער.

רועי היקר, נוח בשלום על משכבך, שמור על ההורים והמשפחה היקרה שלך מלמעלה ותהא בליבנו ומחשבותינו לנצח. יהי זכרך ברוך".

 

 

 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה