אותות לחניכי וחונכי תנועת 'כנפיים של קרמבו' באשקלוןחלוקת האותות מציינת תחילת תקופה בה יעברו החניכים והחונכים את מערך 'מורשת' בנושא הערכים שמובילים את התנועה - שייכות, יכולת, חברות, אהבה וציונות

ביום ראשון נערך באשקלון אירוע 'מסדר כנפיים' חגיגי של תנועת 'כנפיים של קרמבו' הפועלת בעיר. מדובר באירוע שיא בתנועה בו מחלק הצוות המוביל של הסניף לכל חונך וחניך את 'אות כפיר' המסמל את חזון התנועה, ע"ש כפיר קובי שהיה החניך הראשון.

באירוע נכחו סגן ראש העיר הממונה על הנוער, תומר גלאם, , מנהל האגף לתרבות, נוער וספורט, נמרוד גלנטה, מנהלת המחלקה למנהיגות נוער והתנדבות, דפנה ביטון, חניכי וחונכי התנועה ובני משפחותיהם.

 'כנפיים של קרמבו' הינה תנועת הנוער היחידה בישראל שמשלבת ילדים עם ובלי צרכים מיוחדים במסגרת חברתית אחת מיוחדת ומעצימה. חלוקת האותות מציינת תחילת תקופה בה יעברו החניכים והחונכים את מערך 'מורשת' בנושא הערכים שמובילים את התנועה - שייכות, יכולת, חברות, אהבה וציונות. הכנפיים שעל סמלי החזון מייצגים את מטרת פעילי התנועה לפרוש כנפיים ולהוביל את בשורת השינוי החברתי לטובת חברה טובה יותר המבוססת על ערכים ישראליים של שותפות ועזרה לזולת.

 סגן ראש העיר, תומר גלאם, קיבל תעודת הוקרה על פעילותו בכלל ופעילות העירייה בפרט למען הצלחת התנועה בעיר.

 "כל ילד, ללא קשר למצבו הגופני ומגבלותיו, יכול וזכאי להיות חלק מפעילות חברתית וליהנות ממנה. עם קצת רצון ויצירתיות ניתן לאפשר לכל ילד ליהנות מפעילות חברתית מהנה. זכותו של כל ילד להשתלב בקהילה. חובתה של הקהילה לאפשר לו לעשות זאת. טקס מרגש זה נותן לנו את האפשרות לתת לחניכים כנפיים ולהמריא לעולם שוויוני וסובלני יותר. בכל שנה אני מתרגש מחדש לראות את שיתוף הפעולה בין החניכים והמדריכים . אני גאה בנוער זה ושמח בילדים אלו", אמר גלאם.

 מדריכה בתנועה, שיר קידר: "מדהים לראות איך בכל פעולה מחדש נהפכים כל המחקרים, כל ההכשרות שעברנו, ללא רלוונטיים. כל שניתן להבחין בו זה איך בקלות יכולים בני נוער לשכוח מכל תגית מובנית של 'תסמונת דאון' או 'נכות התפתחותית', ופשוט ליהנות יחד כחברים".

 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה