זיהום ביוב במי הים של פלמחים כתוצאה מתקלה באשקלון, אשדוד וירושליםלפי עמותת צלול, מקור הביוב הוא במכון טיהור השפכים של ירושלים (מט"ש שורק) שהושבת והזרים את הביוב הגולמי לנחל ולים. מקורם של מי הקולחים הוא בשפד"ן, שמזרים עודפי קולחים לנחל. צלול: "כמו כן דוווחנו על תקלות במט"שים של אשקלון ואשדוד, ושככל הנראה זיהמו את הים"

 בימים האחרונים קיבלנו דיווחים ממגיני ים של צלול על זיהום במי הים בפלמחים. גולשים יצאו מהמים עם צריבות בגרון ובעיניים ואחרים חלו ונדרשו לטיפול רפואי. בדיקת עמותת צלול גילתה כי מדובר בזיהום שמקורו בביוב גולמי ומי קולחים שהוזרמו לים דרך נחל שורק. מקור הביוב הוא במכון טיהור השפכים של ירושלים (מט"ש שורק) שהושבת והזרים את הביוב הגולמי לנחל ולים. מקורם של מי הקולחים הוא בשפד"ן, שמזרים עודפי קולחים לנחל. כמו כן דוווחנו על תקלות במט"שים של אשקלון ואשדוד, ושככל הנראה זיהמו את הים. הזיהום הזה נע צפונה עם משטר הרוחות והגלים לאזור פלמחים.

תגובת עמותת צלול: "זיהום הים בפלמחים הוא חרפה. אסור שבשנת 2016 הים יהיה הפתרון לתקלות ביוב ועודפי קולחים. לולא ערונותם של מגיני ים של צלול, שהתעקשו שהים מזוהם, הסיפור היה מושתק על ידי הרשויות, שעד עכשיו ידעו שיש זיהום ולא טרחו להזהיר את הציבור. בגלל ריבוי הכשלים והבעיות עמותת צלול דורשת חקירה מקיפה שתמצא את האחראים למחדל ותעמיד אותם לדין. זו עוד דוגמה לצורך של ישראל בהקמת רשות ים וחופים שתראה את התמונה הגדולה ותתאם בין הגופים".

צילום: משה קוסטי - עמותת צלול

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה