אירוע לציון יום האישה הבינלאומי בקהילה האתיופיתבמהלך האירוע נהנו הנשים ממאכלים מסורתיים של העדה שהוכנו על ידי המשתתפות. חברת המועצה הממונה על קידום מעמד האישה, מיריי אלטיט: "'נשים מובילות' הן דוגמה לשילוב מיטבי תוך חיבור המסורת מארץ הלידה עם התרבות הישראלית"

 בשבוע שעבר התקיים במתנ"ס 'חבצלת' בשכונת שמשון אירוע חגיגי בסימן 'יום האישה הבינלאומי' לנשות הקהילה האתיופית בעיר במעמד חברת המועצה הממונה על קידום האישה, מיריי אלטיט ויועצת ראש העיר לקידום מעמד האישה, עו"ד תמר יוספי.

 האירוע מתקיים מזה 15 שנה על ידי פרוייקט 'נשים  מובילות בקהילה' ובאמצעותו הן מעודדות נשים נוספות בקהילה להשתלב בחברה ולהשתתף בפעילויות במרכזים הקהילתיים.

 במהלך האירוע נהנו הנשים ממאכלים מסורתיים של העדה שהוכנו על ידי המשתתפות ומתערוכה שהציגה כפר אתיופי אותנטי. בנוסף, התקיימה הופעה של להקת 'אור אדיס' וההצגה 'כך מנהגנו' שתיארה בשפה האמהרית את חיי הקהילה האתיופית והסבר על מנהגיה.

 חברת המועצה והממונה על קידום מעמד האישה, מיריי אלטיט: "היה ערב חשוב שנועד לעודד את נשות קהילת יוצאי אתיופיה להשתלב בפעילות קהילתית הן במסגרת המתנ"ס השכונתי והן בפעילות קהילתית עירונית. 'נשים מובילות' הן דוגמה לשילוב מיטבי תוך חיבור המסורת מארץ הלידה עם התרבות הישראלית במפגשים של אימהות ובנות והגשר הבין דורי. התרגשתי מאוד לראות את התמורות של הפרוייקט שנחשב כמסורת ויחד עם כל השותפים לדרך נמשיך להדק את הקשר עם קהילה מדהימה בעלת מסורת ותרבות עשירה".

 

 

 

 

 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה