ספקולציות לבחירת סגן ראש העירביום ראשון, אמורה מועצת העיר להתכנס לישיבה שלא מן המניין, לבחירת סגן ראש עיר חדש במקום, אלכס סולטונוביץ', שפרש ממועצת העיר. ברגע האחרון, שבתי צור תומך גם בקסנטיני ובוריס מנור מתמודד על התפקיד

נכון לעכשיו עדיין לא ברור מי יהיה סגן ראש העיר ביום ראשון, בישיבת מועצת העיר שלא מן המניין, שתכונס לצורך בחירת סגן ראש עיר, אחרי שהסגן הקודם, אלכס סולטונוביץ' פרש ממועצת העיר ומתפקידו כסגן ראש העיר.
על התפקיד מתמודדים שלושה: סופה ביילין, בוריס מנור ואיתן קסנטיני כשכל אחד עושה מאמצים להעביר לטובתו כמה שיותר חברי מועצה.

ביילין זוכה לתמיכתו של ממלא מקום ראש העיר, אפי מור ויחד איתו יצביעו רק שלושה מחברי "ישראל ביתנו" מתוך הארבעה שהתאחדו עם סיעתה של סופה ביילין, ויצרו סיעה בת ארבעה חברי מועצה, אולם רק שלושה יצביעו לביילין.
מנגד איתן קסנטיני, החליט להתמודד ועושה מאמצים רבים להשיג רוב לבחירתו ועד כה יש לו גוש של תשעה חברי מועצה בטוחים. המהלך הזה הולך להיות דרמטי משום שכניסתו של איתן למרוץ על התפקיד, תשנה את דעתם של כאלה שחשבו שיש רק מועמד אחד. לא מן הנמנע שמועמד נוסף או במקום אחד המתמודדים, יעמוד לבחירה להתמודדות על תפקיד הסגן.
ביילין עם חברי ישראל ביתנו
בביילין תומכים עד כה, אפי מור (1), חברי סיעת "ישראל ביתנו" (3), שרה זכריה (1), סה"כ 5 חברי מועצה.
בקסנטיני תומכים עד כה, חברת סיעתו מיריי אלטיט (2), סיעות ש"ס ואגודת ישראל (4), סיעת "צעירי אשקלון" (2), שבתאי צור (1). סה"כ 9 חברי מועצה.
לא החליטו "אשקלון בתנופה (2), רמי סופר (1), ריקי שי (1), "אחדות בתכלית (3). סה"כ 7 חברי מועצה.
מקורב לחצר הרב ברדא, הודיע שהם ישבו ביום ראשון ויחליטו במי לתמוך. שלמה כהן, איש האופוזיציה אמר "כניסתו של איתן קסנטיני תשנה את ההצבעה שלנו ככל הנראה. 
איתן קסנטיני אומר: ביום ראשון בערב נדע הכל. אני מתמודד עד הסוף".
רמי סופר: "נשב ונחליט כל האופוזיציה יחד במי לתמוך".</di שבתאי צור, הודיע הערב שהוא תומך באיתן קסנטיני ובוריס מנור, החליט להתמודד בעצמו על התפקיד. יהיה שמח ומעניין.
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה