עוד דקות של עצבים בבוקר: בוטלה הרכבת המהירה מאשקלון לתל אביבתושבי אשקלון והסביבה הנוסעים ברכבות ודאי שמו לב שלאחרונה משהו השתנה במערך התחבורה המסילתית ולאו דווקא לטובה. בעיקר: ביטול הקו המהיר למרכז, מה שיעלה לכם בעוד דקות של עצבים בבוקר

 "באוגוסט 2013 נחנך קו מהיר בין אשקלון לתל אביב שאיפשר נסיעה בתוך 44 דקות בלבד, אך ב-27 לחודש הוא בוטל וחזרנו ל-52 דקות", אומר תושב העיר שביקש להישאר בעילום שם. "זוהי רק דוגמא אחת. בתחנת הרכבת באשקלון  עוברים כ-200 אלף איש בחודש ובעקבות הצעדים של רכבת ישראל, העומסים מתגברים והתנאים לתושבי הדרום מורעים.

ביטול הקו פוגעת לא רק פוגע בתושבי אשקלון אלה גם בתושבי אשדוד שגם הם נהפגעים מביטול הרכבת המהירה לתל אביב.

יש מעט מידי רכבות בכל שעה, בעיקר בשעות העומס, רכבות עמוסות שיוצאות מאזור אשדוד ואשקלון ללא תוספת קרונות כנדרש. ושלא נדבר על בעיית ההגעה מהעיר לתחנה ומהתחנה לעיר – מחסור חמור באוטובוסים שכמעט אינם פעילים לאורך היום".

 הוא פנה בכתב לראשי רשויות באזור, לרכבת ישראל ולמשרד התחבורה. "אלה דברים שצריך לטפל בהם בהקדם. אי אפשר להמשיך כך".

"המצב בעייתי מאוד", אומרת צעירה מאשדוד שגם היא נפגעה מההחלטה  שנוסעת בכל יום ברכבת לעבודה בתל אביב. "הקו המהיר למעשה בוטל, כי ברכבת החליטו להוסיף תחנות ביניים בבת ים וחולון. זה כמובן מתווסף לליקויים בתחום התחבורה הציבורית בתוך אשדוד, כמו מיעוט והיעדר אוטובוסים שנוסעים מהשכונות לתחנת הרכבת ובחזרה. אני יודעת שיש דברים שהם בטיפול גם מבחינת העירייה, לדעתי הבעיה העיקרית היא מול משרד התחבורה".

 להלן תגובת רכבת ישראל:

"רכבת ישראל עושה ככל שביכולתה לתת מענה מיטבי לכלל לקוחותיה, בשרות, בדיוק ובנוחות.

זהו אתגר משמעותי לאור המורכבות שבהפעלת רשת רכבתית, בשל בעובדה שכל רכבת מושפעת מזמני רכבות אחרות ברשת, והצורך בוויסות העומסים ברכבות ובכמות הנוסעים.

במסגרת הגדלת היצע מקומות הישיבה ברכבות, אנו פועלים להוספת  קרון שביעי ולעיתים גם שמיני ברכבות כך שיספקו כ-1,200 מקומות ישיבה.

בשל אילוצים תפעוליים וכחלק מהגדלת תדירות הרכבות וכמותן, נאלצנו להמיר את הרכבת המהירה מאשקלון לת"א ברכבת שנסיעתה תארך 8 דקות נוספות, לצד שינויים נוספים בלו"ז הרכבות כפי שפורסם זה מכבר.

רכבת ישראל מאמינה כי עדכונים קלים אלה יביאו רווחה לנוסעים רבים ויתרמו לרשת הרכבות הארצית לעבוד באופן יעיל יותר, מדויק ושירותי."

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה