מכלים חדשים יסכנו את תושבי אשקלון שיהיו חשופים לחומרים מסרטניםקצא"א תרחיב את מתחם האחסון שלה באשקלון ותוסיף לו 9 מכלי דלק גולמי. איגוד ערים נפת אשקלון מתנגד למהלך.בחברה מכחישים: ריכוזי הבנזן הנפלט נמוכים מהמותר

 חברת קצא"א (קו צינור אילת אשקלון) מקדמת תוכנית להרחבת מתחם אחסון הדלק הגולמי המרכזי שלה באשקלון, שבה תוסיף תשעה מכלים ל–27 המכלים שכבר פועלים במקום. איגוד ערים נפת אשקלון לאיכות סביבה קורא למנוע את הרחבת הפעילות, וטוען שכבר היום חשופים תושבי העיר לרמות מסוכנות של החומר המסרטן בנזן הנפלט מהמכלים הקיימים. בקצא"א מכחישים בתוקף ואומרים כי הבנזן נפלט מהמתחם בריכוזים נמוכים מהמותר. במסגרת קידום התוכנית חויבה קצא"א להגיש לוועדה לתכנון ובנייה של מחוז דרום סקר המתייחס להשפעות הסביבתיות של הרחבת פעילותה. 

בתגובה לגידול הביקוש לנפחי אחסון לנפט גולמי ומוצרי דלק, קצא"א מתכננת לבנות מתקני אחסון נוספים לשוק המקומי והבינלאומי.

הרחבת יכולת האחסון של המערכת התעוררה בעקבות הגידול בהפקת הנפט ברוסיה וברפובליקות המרכז אסייתיות, המוזנות באמצעות קווי דלק חדשים לאגן המזרחי של הים התיכון.

זאת ועוד, הגידול בצריכת הדלק והרחבת יכולות הזיקוק במדינות המתפתחות במזרח גם כן מניעה תהליך זה. גידול זה ממצב את נמל אשקלון כמרכז הפצה אזורי לנפט גולמי ומוצרי דלק.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה