600 אלף דולר יוקצו לפרוייקטים משותפים לאשקלון ובולטימורכך סוכם בתום ביקור שקיימו השבוע באשקלון חברי משלחת מנהיגות מבולטימור בפרוייקטים המשותפים לשתי הקהילות - הפרוייקטים ייצאו לדרך בשתי הערים בשנה הבאה

 12 נציגי הקהילה היהודית בבולטימור, מתנדבים ובעלי תפקידים הגיעו השבוע לאשקלון כדי לעמוד מקרוב אחר פרוייקטים של השותפות בעיר. במסגרת הביקור הקצו המבקרים 600,000 דולר לפרוייקטים נוספים שיתקיימו בעיר ובבולטימור בשנה הבאה.

במשך שלושה ימים ביקרו חברי המשלחת ב'מיתר', מרכז יום לנוער בסיכון, שם השתתפו בסדנת נרות בפרויקט 'נערי האור', ובמרכז המקצועי החדש של עמותת 'אור שלום'. כמו כן ביקרו חברי המשלחת בבית הספר 'מדעים' בעיר שמשתתף בפרוייקט 'שבט אחים' המחבר בינו לבין בית הספר היהודי 'אור חדש' בבולטימור ושם נפגשו עם מנהלת בית הספר, גילה בן אלישע, ועם רכזת הפרויקט, אסתי דעי. תלמידי בית ספר, המשתתפים בפרוייקט, קיבלו כיסוי לאפיקומן שהכינו תלמידים בבולטימור ויחד עם חברי המשלחת הכינו אף הם כיסויי אפיקומן שחברי המשלחת ייקחו אותם חזרה לבולטימור. 

אחד המפגשים המעניינים התקיים עם משתתפי קורס מנהיגות של שותפות אשקלון בולטימור יחד עם ג׳וינט ישראל במהלכו ניהלו דיונים חשובים על מהות השותפות והמשך שיתופי פעולה עתידיים.

בנוסף, הביאו איתם חברי המשלחת שתי מזוודות מלאות במשחקים וצעצועים תרומה לחדר המתנות בבית החולים 'ברזילי'. המשלחת נפגשה עם מנהל בית החולים, ד"ר חזי לוי, ועם ד"ר מיכאל שיחור שערכו להם סיור בבית החולים כולל במבנה הממוגן המוקם בימים אלה בבית החולים.

בחלק החוויתי ערכו המשתתפים הפלגה בסירת מפרש במרינה וסיירו במפעל 'קרלסברג'. אירוע הסיום של המשלחת התקיים במרכז העירוני לנוער במטרה לתת במה לתוכנית 'אמ״ן' - אשקלון מתנדבת נוער, שממומנת על ידי שותפות אשקלון בולטימור בעשר השנים האחרונות.

בקבלת הפנים למשלחת השתתפו מ"מ ראש העיר, אפי מור, המשנה לראש העיר, יורם שפר, חברת המועצה, מיריי אלטיט, ראש מינהל חינוך ותנו"ס, אבי קמינסקי, מנהל האגף לתרבות, נוער וספורט, נמרוד גלנטה, יו"ר השותפות, מושיקו גיאת, משתתפי קורס המנהיגות ורכזי פרויקטים של השותפות.

מ"מ ראש העיר, אפי מור: "אני מברך את חברי משלחת המנהיגות מבולטימור ומודה להם על השותפות האמיצה והמחויבות האמיתית של חברי הקהילה מזה 13 שנה. אנו מחויבים לשותפות ונפעל כדי להמשיך ולחזק אותה".

המשנה לראש העיר ונציג העירייה בשותפות, יורם שפר: "הייתה לי ההזדמנות במסגרת תפקידי כנציג העירייה בשותפות להגיע לבולטימור ולהכיר מקרוב את הקהילה היהודית, החמה והחזקה. אמשיך לפעול לחיזוק הקשרים והשותפות ולקידום הפרוייקט המשותף של מרכז הצעירים והסטרט-אפ".

יו"ר השותפות, מושיקו גיאת: "השותפות של אשקלון ובולטימור חזקה ואמיתית והיא עומדת איתנה מעל לכל האתגרים. השותפות היא האנשים שמרכיבים אותה בשתי הקהילות. לאחר שוועדת ההיגוי המשותפת הצביעה על הפרוייקטים שיאושרו בשנה הבאה ועוסקים בחיזוק שתי הקהילות, התנדבות, זהות יהודית  ואוכלוסיות חלשות, אפשר להתחיל ולתכנן את ביצוע הפרוייקטים החדשים ואלו שממשיכים לשנה הבאה".

מנהלת השותפות, סיגל אריאלי: "ביקורה של משלחת חשובה זו היא אות לחוזק השותפות ולמידת ההתחייבות של הקהילה היהודית של בולטימור לעיר אשקלון. מרגש לראות את התמיכה העירונית ואת המעגלים המתרחבים של אנשים הנוגעים בשותפות. מעל הכל מרגש לראות את בני הנוער, משתתפי ובוגרי תוכניות מנהיגות של העיר והשותפות, גדלים והופכים להיות דור המנהיגות הבא". 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה