תרגיל מבריק בסיוע סעיף 26 לפקודות העיריותההחלטה למנות את סופה ביילין, לסגנית ראש העיר, נראתה על פניה ככישלון נוסף, אולם היא עברה בזכות סעיף קטן שאף אחד מאלה שלא באו לא חשב שאפשר למנות ברוב הנוכחים באולם

10 חברי המועצה שנכחו באולם הישיבות היו נינוחים ואפילו לא התרגשו שמתוך 23 חברי מועצה אין רוב באולם. חברי הקואליציה שהעדיפו של אחד וסיבותיו עימו, לא להגיע לישיבה ובכך למנוע את בחירתה, לא לקחו בחשבון שאם בהצבעה הראשונה לא יהיה רוב מוחלט לבחירתה של ביילין (מסך כל חברי המועצה), יוכלו לעלות שוב להצבעה ואז הרוב צריך להיות מקרב הנוכחים בישיבה והרוב היה מוחלט. עם 10 חברי מועצה נבחרה ביילין לתפקיד סגנית ראש העיר עם שכר של כ -600 אלף שקלים לשנה וסמכויות שהאציל עליה ראש העיר.
אלה שלא הגיעו לישיבה המתינו בדריכות להצבעה ואז נוכחו לדעת שאם רק אחד מהם היה נוכח בישיבה, הוא יכול היה למנוע ולדחות את ההצבעה בשבוע נוסף, אז אולי היו מתחילים לדאוג בהנהלת העיר, אבל הם לא באו וההצבעה עברה.

אולם ישיבות המועצה ריק
באולם הישיבות לא הייתה התרגשות ומתח, הנוכחים כבר ידעו שהתרגיל שהם עושים מגובה ביעוץ משפטי מוקדם והם חיכו להפתיע את הנוכחים, והם לא היו רבים. 
מנכ"ל העירייה, חיים סופר, היה נינוח וכך גם ממלא מקום ראש העיר, אפי מור, הם ידעו את מה שגם אנחנו לא ידענו. ביילין עצמה לא נראתה מתוחה, משהו באויר היה מוזר שהרי לא יכול להיות שרוב חברי המועצה לא באו כלל לישיבה והיא תבחר. הסוף ידוע.
מנכ"ל העירייה, חיים סופר, אמר "אנחנו צריכים לעשות חישוב מסלול מחדש וחשיבה מחודשת לגבי העדרותם של חברים בקואליציה. אסור לעבור על מה שקרה לסדר היום".
אחד מחברי המועצה שלא נכח בהצבעה אמר "הטעו אותנו".
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה