משטרת ישראל דורשת להאריך את הרחקתו של איתמר שמעוני ב -60 ימים נוספיםהרחקתו של ראש עיריית אשקלון מתפקידו אמורה להסתיים יום ראשון הקרוב, ה-15.5, אך משטרת ישראל פנתה היום לבית משפט השלום בראשון לציון בבקש להאריך את תנאי הרחקתו של שמעוני. כך מדווח דוד לוי באתר כאן דרום

מאת: דוד לוי - כאן דרום

 כזכור, השופט רפי ארניה קבע בהחלטתו כי בתוך חודש עליה להגיש כתב אישום, אחרת שמעוני יוכל לחזור לתפקידו. בבקשתה מהיום, כתבה המשטרה כי במסגרת המאמצים לעמוד בלוח זמנים זה "התקיימו מספר ישיבות בעניינו של המשיב מול הגורמים המתאימים בפרקליטות המחוז ובפרקליטות המדינה לרבות עם פרקליט המדינה... במהלך הישיבה עם פרקליט המדינה קבע האחרון כי על מנת שיוכל להכריע במספר סוגיות משפטיות ואחרות העולות מחומר הראיות, יש צורך לבצע בדיקות והשלמות נוספות, כפי שיפורט בדוח הסודי אשר יוגש לביהמ״ש"

עוד נכתב בבקשה: "נציין כי חרף מאמצי צוות הפרקליטים המלווה לעמוד בסד הזמנים שנקבע בהחלטת ביהמ״ש, לא עלה בידי הצוות להשלים את כל הפעולות הנדרשות על מנת לאפשר הגשת כתב האישום כנגד המשיב. כפי שהוערך מלכתחילה נדרש פרק זמן ארוך יותר להשלמת ההליכים לשם הגשת כתב האישום כנגד המשיב ובכלל זה טרם הושלמו הפעולות הנדרשות לשם העברת התיק לפרקליטות על כל המשתמע מכך. יודגש כי, עניינו של המשיב אינו עומד לבדו אלא כרוך ושלוב בהכרעות בעניינם של מספר מעורבים נוספים כפי שעולה מנייר העבודה העדכני אשר יוגש לביהמ״ש במסגרת הדיון. בין היתר יש להכריע בעניין הוצאת כתבי חשדות למערבים נוספים, החלטה שיהיה בה כדי להקים למעורבים אלה זכות לקיום הליך שימוע. הכרעות והליכים אלו דורשים אף הם ומן נוסף".

לאור הדברים מבקשת המשטרה, כי השופט יעיין מחדש בהחלטתו ויורה על הרחקתו של שמעוני לתקופה של 60 ימים נוספים ויאסור עליו להיכנס לבניין עיריית אשקלון, בניין החברה הכלכלית אשקלון ובניין תאגיד המים אשקלון.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה