המאבק מחריף: החל ממחר עיצומים במעונות ביישובי הדרוםמחר יתחילו עיצומים בגני הילדים בדרום הארץ במסגרות ארגונים נעמת, ויצו, אמונה, נאות-מרגלית ונשי-חרות מחר יפתחו את הגנים רק בשעה 9:00

 
בהמשך לכתבה שפורמסה ב2.5.16 ביישובניק נט, בדבר אי פתיחת רישום לשנת הלימודים הבאה, ובהמשך להפגנות במעונות ברחבי הארץ ובדרום בפרט.
מטה המאבק הוציא היום מכתב לידיעת ההורים בדבר  התחלה של עיצומים בגנים.  עד למציאת פתרון במשבר החינוך בגיל הרך אשר נמצא על סף קריסה.
 
החל ממחר כ-100 אלף ילדים יושפעו מהשביתה. וההורים יאחרו לעבודה!!!
המעונות יפתחו בשעה 9:00 בבוקר במקום 7:00 .
 
הדרישה של הארגונים העלת שכר המטפלות והוספת תקנים.לטענתם, מטפלת מתחילה מקבלת שכר מינימום, אחרי ותק של 10 שנים היא משתכרת 6,400 שקל, ואחרי ותק של 20 שנה, 7,000 שקל.

הסיבה העיקרית למאבק הוא מחסור חמור במסגרות של הגיל הרך, שמונע מ 75% מילדי ישראל קבלה למעונות- רק 1 מתוך 4 ילדים מתקבל.

מחסור גרוע בכח אדם הנובע מתנאי עבודה קשים ושכר נמוך.  אשר משפיע בצורה ישירה על החינוך והיחס שמקבלים הילדים. 

דיונים ופגישות רבות נערכו  במהלך השבועות האחרונים,  עם הגורמים המטפלים במשרד הכלכלה אך השיחות לא צלחו ולא הניבו פתרונות. 

 מאז המחאה החברתית שנים קודם  "לא השתנה דבר חוץ מהחלת חוק חינוך חובה על גילאי 3, ומצוקת ההורים עדיין קימת ואף מחריפה".

ממשרד הכלכלה נמסר כי "המשרד קיים שתי פגישות עם נציגי הארגונים ונתן מענה לכל פניותיהם הנוגעות לסמכויות המשרד. הסוגיות שהועלו נמצאות בטיפול במשותף בימים אלו.לטענתם מדובר על  היבטים תקציביים בהיקף של מאות מיליוני שקלים -גם אם מדובר בהעלאת התעריף והתשלום אותו משלמים ההורים. הנושא נמצא בטיפול משרד האוצר".

מפריע לכם ? רוצים להשפיע על המאבק - רשמו לנו תגובות בכתבה . 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה