איתמר שמעוני: "אני נגד ביצוע הגרלות של תלמידים לבתי ספר"בישיבת עבודה עם ראשי מערכת החינוך באשקלון, החליט ראש העיר שהוא יעמוד בראש צוות היגוי לקראת ההערכות לפתיחת שנת הלימודים הבאה."אני תומך בשיטת המיונים על מנת לשמר את הייחודיות של בית הספר"

הבוקר (ראשון) קיים ראש העיר, איתמר שמעוני, ישיבה בלשכתו עם צוות מינהל החינוך במטרה לעמוד מקרוב אחר סטטוס הרישום למוסדות החינוך, התקדמות בניית בית הספר וגני הילדים החדשים וכן נושא ההגרלה בבית הספר 'אומנויות'.

 בישיבה נכחו חבר המועצה הממונה על החינוך, הרב יעקב אביטן, ראש מינהל חינוך, אבי קמינסקי, מנהל אגף חינוך, יצחק בריגה, מנהלת המחלקה לחינוך יסודי, דניאלה כהן, מנהל מחלקת מינהל וכספים, דוד אלבז ויו"ר פורום ההורים העירוני, סופי חוטובלי פנחס.

 בסיום הצגת הנתונים החליט ראש העיר על הקמת צוות היגוי בהובלתו שיתכנס מידי שבוע ויציג את התקדמות הדברים העומדים על הפרק מבחינת בניית מוסדות חינוך ומצב השיבוצים בגני הילדים ובכיתות.

 ראש העיר, איתמר שמעוני: "עליי להיות גלוי אתכם ולהודות שאני מודאג מקצב התקדמות בניית מוסדות החינוך בעיר, בעיקר נוכח העובדה שמצטרפים אלינו השנה אלף תלמידים חדשים לגני הילדים ובתי הספר. יחד עם זאת, אנו מפשילים שרוולים ונכנסים לקצב בנייה מאסיבי של 17 גני ילדים חדשים, בית ספר והרחבת מוסדות קיימים. בכל מקרה, נבטיח שיהיה פתרון ראוי לכל התלמידים עד לפתיחת שנת הלימודים הבאה.

 "יחד עם זאת, מינהל החינוך ערוך היטב מבחינת רישום, שיבוצים וערעורים ויודע לצייר את התמונה המלאה לפתיחה תקינה של שנת הלימודים תוך שמירה על מספר ילדים נמוך בגנים ובכיתות, כפי שעשינו בשנה שעברה. המצב בנושא הזה טוב, בשלב הזה 8 תלמידים מתוך 10 קיבלו את בתי הספר והגנים שרצו וזה נתון מצוין שאין בהרבה מקומות בארץ. 

 "גם השנה אני מבקש להקפיד על יצירת קשר טלפוני עם ההורים שבקשותיהם לא התקבלו והגישו ערעור ולהסביר להם באופן אישי אילו אפשרויות עומדות בפניהם".

 ראש העיר התייחס גם לסוגיית בתי הספר הייחודיים ואמר כי הוא מתנגד לשיטת ההגרלה שנקבעה. "אני נגד ביצוע הגרלות של תלמידים לבתי ספר ותומך בשיטה של מיונים על מנת לשמור על ייחודיות בתי הספר. החלטתי שעלינו להצטרף לתביעה המתנהלת בבית המשפט המחוזי בעניינו של בית הספר לטבע בתל-אביב, שהמקרה שלו דומה מאוד לבית הספר 'אומנויות', ונפעל על פי ההחלטה שתיקבע שם".

 

 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה