המלצה על פתיחה בחקירה פלילית נגד תחנת הכוח רוטנברגההמלצה על פתיחת החקירה נמסרה, לאחר שבבדיקה שערך המשרד להגנת הסביבה נמצא, כי בתחנת הכוח התרחשה בעירה לא מבוקרת של פחם בשטח האחסון, אשר גרמה לריח חריף של דלק שרוף ברדיוס נרחב. במאי 2016 נערך במשרד להגנת הסביבה שימוע למנהלי התחנה, בעקבות תלונות של תושבים באזור על מפגעי ריח חזקים ובלתי סבירים.

 מחוז דרום של המשרד להגנת הסביבה, ממליץ למשטרה הירוקה על פתיחה בחקירה פלילית נגד מנהלי תחנת הכוח רוטנברג של חברת החשמל באשקלון, בחשד להפרת תנאים ברישיון העסק וגרימת מטרדי ריח חזקים ובלתי סבירים, בניגוד להוראות החוק.

בחודש מאי 2016 ערך המשרדלהגנת הסביבה שימוע למנהלי תחנת הכוח רוטנברג, לאחר שהתקבלו באיגוד ערים לאיכות הסביבה נפת אשקלון וכן במוקד החירום של המשרד להגנת הסביבה תלונות רבות של תושבים באזור אשקלון על ריח חריף המגיע מאזור התחנה.

בבדיקה שערך צוות המשרד להגנת הסביבה נמצא, כי בתחנת הכוח התרחשה בעירה לא מבוקרת של פחם בשטח האחסון, אשר גרמה לריח חריף של דלק שרוף ברדיוס של מספר ק"מ. הממצאים במקום הראו גם על הפרה לכאורה של תנאי רישיון העסק של תחנת הכוח. לפיכך, הוצאה לתחנת הכוח התראה וזימון לשימוע לצורך בירור וקבלת החלטה על פתיחה בחקירה פלילית.

המשרד להגנת הסביבה ינקוט את כל האמצעים העומדים לרשותו על מנת לוודא שמפגעים דומים לא יחזרו בעתיד. העונש המרבי הקבוע לעבירה על חוק רישוי עסקים הוא 18 חודשי מאסר או קנס של 75,300 ש"ח, וכן קנס של 1,400 ש"ח לכל יום שבו נמשכה העבירה לאחר קבלת התראה בכתב. העונש המרבי בגין עבירה על החוק למניעת מפגעים, הוא מאסר של שישה חודשים או קנס של 226,000 ₪ ליחיד וכפל קנס לתאגיד, וכן קנס של 11,300 ש"ח לכל יום שבו נמשכה העבירה לאחר קבלת התראה בכתב.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה