רשות המסים ערכה ביקורת באשקלון והסביבהרשות המיסים, ערכה ביקורי פתע בעסקים. קבלן שלא רשם 21,000 ₪ "נשרף לי האוטו עם הניירת", תרןצים לא חסרו

 רשות המסים ערכה מבצע ביקורת באשקלון, אשדוד, קרית גת, קרית מלאכי ושדרות. במסגרת המבצע נערכו 187 ביקורות בעסקים ממגוון תחומים, מהן עולה כי כ-10% מהם לא רשמו הכנסות כדין.

משה אשר. מנהל רשות המיסים בביקורת שנערכה באתר בניה בקרית גת, חשפו אנשי היחידה לניהול ספרים כי קבלן לעבודת חשמל לא רשם תקבול בסך 21,000 ₪. הקבלן  הודה כי לא רשם את ההכנסה שקיבל על העבודה, וטען: "הרכב שלי נשרף עם כל הניירת ולכן לא רשמתי". בביקורת באתר בניה באשקלון, ניסה הקבלן לחטוף את ספריו מידי המבקרים ולברוח איתם, אך נוכחותו של שוטר שנילווה למבקרים מנעה זאת. המבקרים ביררו מול בעלת הבית מהו הסכום ששולם עבור העבודה וגילו כי היא שילמה לקבלן 10,000 ₪. בבדיקת ספריו של הקבלן התברר כי ההכנסה לא נרשמה, וכן מצאו המבקרים כי הקבלן לא רשם הכנסה נוספת בסך 5,000 ₪ שקיבל עבור עבודתו. הקבלן בתגובה "אני צריך לנסוע לאשדוד בשביל לרשום".

 בביקורת שנערכה אצל מתווך בקרית גת, מצאו המבקרים כי המתווך אינו מנהל ספר עסקאות וכי הוא לא רשם צ'ק בסך 4,300 ₪ שקיבל מלקוח. בתגובה טען המתווך "לא ידעתי שצריך לנהל ספר עסקאות, הצ'ק ניתן עד לקבלת צ'ק אחר ולכן לא רשמתי". בביקורת אצל רופא שיניים באשקלון מצאו המבקרים קופסת ברזל שהכילה כסף מזומן, שוברי כרטיס אשראי וצ'קים בסכום של כ- 20,000 ₪ שלא נרשמו בספרים. המשך הטיפול בתיק זה יעשה במישור הפלילי. בביקורת בחנות תכשיטים באשדוד מצאו המבקרים כי צ'קים שהתקבלו מלקוחות בסך 2,200 ₪, לא נרשמו בספרי העסק. בעל העסק בתגובה "מדובר בצ'קים של לקוחות שביקשו שאני אשמור אותם עד שיביאו מזומן".

 המבצע נערך כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור ובמסגרת הנחיית מנהל הרשות, משה אשר, למשרדים האזוריים להגביר את פעילות האכיפה ולשפר את כושר ההרתעה, בין היתר ע"י עריכת מבצעי שטח שמטרתם להביא לדיווחי וגביית מס אמת ולהגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה