חסר כסף בקופה? שולחים פקחים לרחובות העירהתופעה של מדחנים לא תקינים הפכה כבר למגיפה. תושבים רבים מתלוננים והבעיה לא נפתרת, מה שגם שאת הפקחים זה לא מעניין והם רושמים דוחות. תגובת העירייה מובאת בגוף הכתבה

 פקחים נמרצים יש בעיריית אשקלון. לטענת תושבים, הם קיבלו דו"חות חניה בזמן שהלכו להכניס כסף למדחן או כשניסו להבין מדוע המדחן לא עובד. בזמן שהמתינו מספר תושבים מול המדחנים שלא עבדו התברר לנו שפקחית נמרצת, רשמה למספר כלי רכב דו"חות אמר תושב העיר. הסברנו לה שיש תקלה במכשיר והיא ענתה שנפעיל את אפליקציית פנגו, אבל לא לכולם יש אותה. על פי הנוהל השעה הראשונה במקום בו מוצב מדחן הינה ללא תשלום, אך לשם כך יש להוציא פתק מהמדחנים המוצבים במקומות שונים בעיר. לטענת תושבים, במספר מקרים המתינו להם דו"חות על שמשות המכונית כשחזרו עם הפתק המיועד. לא מעט תלונות כאלה הופנו למוקד העירוני ולדף הפייסבוק של ראש העיר איתמר שמעוני, בכל המקרים התבקשו התושבים לכתוב פנייה מסודרת, שתיבחן על ידי המחלקה המשפטית. לא פעם נאלצו לשלם את הקנס. באחרונה הופנו תלונות נוספות לעירייה על כך שהמדחנים אינם תקינים בתדירות גבוהה. תושב שהגיע לחניה מול העירייה מספר "ניגשתי למכשיר ראיתי שעוד כמה אנשים עומדים סביבו כי הוא לא תקין", סיפר התושב "ניסינו שוב ושוב להפעיל אותו ללא הצלחה אחד התושבים ניגש בעצמו למוקד העירוני והבהיר להם שיש תקלה ונאמר לו שנפתחה קריאה". בהמשך הבחינו בפקחית שעוברת שם ורושמת דו"חות הם ניגשו אליה והיא חזרה שוב ואמרה שצריך להפעיל את האפליקציה, אחרת היא ממשיכה לרשום דו"חות. כשהסברנו שהמכשיר לא תקין היא השיבה שזו לא בעיה שלה. תלונות דומות התקבלו גם ברחוב אלי כהן, שבו עדיין קשה למצוא חניה בשעות העומס. הנהגים לא הניחו כנדרש את הפתק על החלון, כי סברו שלא יקבלו דו"חות בגלל התקלה. לרוע מזלם פקחית שהגיעה למקום החלה לחלק דו"חות, על אף שפנו אליה נהגים והתריעו על הבעיה, הפקחית התעלמה מאיתנו והתחילה לחלק דו"חות ורק אחרי שהתחלנו לתעד את המקרה, היא הואילה בטובה לגשת ולבדוק את המדחנים, סיפר תושב. אנשים בעיר מתמודדים עם התופעה על בסיס קבוע כבר הרבה זמן. 
תגובת העירייה: עמדות התשלום הינן אמצעי נוסף לתשלום חנייה לתושבי העיר ולאורחיה. התושבים יכולים לשלם עבור החנייה הן באמצעות עמדות התשלום והן באמצעות חלופות התשלום האחרות, כמו האפליקציות הסלולאריות - איזיפאק, סלופאק ופנגו.

יובהר, כי במידה ועמדת התשלום אינה תקינה, אין פירושו של דבר שהתושבים פטורים מתשלום עבור חנייה, ולשם כך הפעילה הרשות גם אמצעי תשלום נוספים מלבד עמדות התשלום.
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה