ועדת ההיגוי בנושא שיפוץ בית הספר 'מעיין שרה' התכנסה בפעם הרביעיתמ"מ ראש העיר, אפי מור, ראש הוועדה הציג בפני ההורים את סטטוס הטיפול בפניותיהם. "אנחנו עושים הכל על מנת לקצר את לוחות הזמנים, ולצד זה חשוב שתהיו סבלניים" הוא אמר

בשבוע שעבר נפגש מ"מ ראש העיר, אפי מור, עם נציגי בית הספר 'מעיין שרה', זאת בהמשך להחלטת ראש העיר, איתמר שמעוני, להקים וועדת היגוי שתדון במצב בית הספר אחת לחודש.

 במפגש נכחו גם חבר המועצה הממונה על החינוך, הרב יעקב אביטן, סגן ראש מינהל חינוך, יובל זוזט, ראש מינהל תפעול, מישל ברק, מנהלת בית הספר, חגית רוקח והורי התלמידים, דורית רפאל, רונית אסולין, יעקב בניטה ויורם גניש.

 בפתח הדברים הציג בפניהם מ"מ ראש העיר את סטטוס הטיפול בליקויים השונים בבית הספר, בהם מיגון והנגשת בית הספר, שיבוצעו במסגרת השיפוץ הכללי, והחלפת חברת ההסעות החל מתחילת שנת הלימודים הקרובה. בסוגיית הטיפולים הפרא-רפואיים הובהר כי קיימת בעיה בכל אזור הדרום בגיוס כוח אדם מתאים וכי נעשתה פנייה לעמותת אלו"ט לילדים בסיכון על מנת להצטרף לפיילוט שהם מובילים. כמו-כן, נמסר להורים כי התקבל תקן נוסף לבת שירות לאומי לבית הספר.

 כמו-כן ביקש ראש העיר ממינהל החינוך לבחון את העתקתו של בית הספר למבנה חלופי כבר בתחילת שנת הלימודים הקרובה עד להשלמת השיפוץ במקום.

 מ"מ ראש העיר, אפי מור: "אני מודה להורים שבחרו להגיע למפגש. ראש העיר התווה את מדיניות הטיפול בבית הספר ומינה אותי לעמוד בראש ועדת ההיגוי על מנת שנמשיך במפגשים אתכם ונתקדם יחד לעבר הגשמת כלל הפתרונות לפניות שלכם. הוועדה תעבוד באופן מסודר ומקצועי תוך שיתוף מלא של ההורים ובמטרה למלא את צרכי הילדים. אנחנו עושים הכל על מנת לקצר את לוחות הזמנים ולצד זה חשוב שתהיו סבלניים".

 חבר המועצה הממונה על החינוך, הרב יעקב אביטן: "באמת נעשים מאמצים לשיפור תנאי הלימוד בבית הספר. אני יכול להבין את שאלת העיכוב ביישום הפתרונות, אך אני מרגיש שהעיכוב היה לטובה, מבינוי של 200 מ"ר שאושרו בשנה שעברה אנחנו מדברים על בינוי של כ-600 מ"ר, תוספת בנייה של פי 3 מהמקור. אני מודע לבעיות ולדאגה של ההורים, אך אני מאמין בהידברות בכדי להגיע לפתרונות ולא בהתנגחויות. אני מעריך את זה שבאתם לדיון וכל הכבוד לכם".

עו״ד, תמר קידר, הביאה את תגובת ועד הורי בית הספר: הישיבה שכונסה על ידי מר אפי מור, נועדה כדי להצדיק הודעה לעיתונות בלבד. לא היה בה כל חדש תחת השמש ואין ולא ניתן מענה אמיתי לבעייה הקשה. הובטח מבנה חדש לחלוטין לבית הספר. שיפוצו הינו לעג לרש. גם ההבטחה לגבי פרוגרמה שאושרה הינה מסך עשן. מדובר בהבטחות שהינן שיק ללא כיסוי. יו"ר ועד בית הספר מר אבי בן חמו הודיע מראש כי ועד ההורים לא יתייצב לפגישות כל עוד לא תהיה ישיבת מועצה שתאשר תקציב לבניית בית הספר ויוצגו כל המסמכים התומכים בהבטחות - קבל עם ועדה. ההורים שהתייצבו הגיעו על דעת עצמם ובניגוד לעמדת הוועד. מעציב מאוד שהעירייה ממשיכה לתת הבטחות סרק להורי הילדים כאשר אין תקציב מאושר שיתמוך בהבטחות הללו. הורי בית הספר פעלו בהידברות וכיבדו את מעמדם של ראש העיר וסגנו. מהרגע שהוכח כי מדובר במאחזי עיניים, נוצר משבר אמון קשה. אין להורים רצון להתנגח אלא, יש בהם הכרה ברורה כי יש ליצור תוצאות בשטח. קרי לייעד תקציב ולאשרו במועצה עם ערבות שהתקציב לא יועבר למטרה אחרת, כפי שנעשה בעבר. בכל ישיבה נמסרת הודעה שונה להורים: בפעם הקודמת מדובר היה בשיפוץ של 6 כיתות וכעת מצג שווא אחר. לא ניתן הסבר על ידי העירייה מדוע הורי בית הספר, לרבות ההורים שכן הגיעו, נחסמו מדף הפייסבוק של ראש העיר. יורם גניש אינו מייצג את ההורים אלא, את חבירינו האהובים מהמש"ב. לסיכום: חברי הוועד יגיעו לישיבת מועצה שלא מן המניין שתאשר תקציב למבנה חדש של בית הספר, כפי שהובטח. אחרת, בבקשה די להתעמר ולשקר ולאחז עיניים.אנו דורשים שלא יחסמו הורים, לרבות אלו שנכחו בבפגישה, מדף הפייסבוק של ראש העיר. אין להורים דרך לספר את האמת לציבור כאשר חופש הביטוי שלהם נשלל".

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה