נציגי מינהל מקרקעי ישראל סיירו באשקלוןהסיור נערך במקומות בהם יופעל הסכם הגג. הסיור נערך במתחם הרצוג, מתחם עיר ימים, מתחם עיר היין ואגמים מזרח

 השבוע נערכה פגישה עם נציגי רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) במטרה להציג בפניהם את השטחים עליהם צפויים להיבנות הפרוייקטים המתוכננים במסגרת 'הסכם הגג' באשקלון.

בפגישה נכחו סגן ראש העיר, תומר גלאם,  חיים סופר, ראש מינהל תפעול, מישל ברק, מ"מ מהנדס העיר ומנהל אגף רישוי ופיקוח על הבניה, פרדי אברג'ל, מנהלת אגף תעשיה ומסחר, לילי קידר, מנהל מרחב עסקי רמ"י ירושלים, אסף רפלד, מנהל אגף בכיר הנדסה ופיתוח תשתיות רמ"י, יורי גמרמן ונציגי רמ"י נוספים.

בפתח הישיבה הציגה חברת 'פרו-שיא', האחראית על תכנון 'הסכם הגג', את הפרוייקטים המתוכננים, בהם 'עיר היין', 'עיר ימים', 'אגמים' מזרח ועוד. במסגרת הצגת הדברים התייחסה החברה גם לפיתוח תשתיות נדרשות ותחבורה.

לאחר-מכן יצאו המשתתפים לסיור במתחם 'הרצוג', מתחם 'עיר ימים', מתחם הגולף, מתחם 'עיר היין', מתחם 'המתנחלים' ו'אגמים' מזרח על מנת לצפות מקרוב בשטחים עליהם יוקמו הפרוייקטים המדוברים.

מנכ"ל העירייה, חיים סופר: "כבר בתוכניות העבודה הקיימות ובאלו של השנתיים הבאות יישום 'הסכם הגג' תופס חלק משמעותי, בהתאם לחזון ולמדיניות ראש העיר, איתמר שמעוני. 'הסכם הגג' מהווה הזדמנות אסטרטגית לפיתוח העיר ולקידום כלכלי של התושבים הוותיקים והחדשים כאחד. כולנו נרתמים ליישומו על הצד הטוב ביותר ועל מנת ליצור אינטגרציה בין השכונות שיקומו לבין אלו שכבר קיימות. צריך לעשות חשיבה נכונה מבחינה תחבורתית, היכן למקם את תחנת הרכבת הנוספת, ומבחינה תעסוקתית, איך אנחנו רוצים לאפיין את פארק ההיי-טק שיוקם".

מנהל מרחב עסקי רמ"י ירושלים, אסף רפלד: "צריך ליצור שפה משותפת ותיאום ציפיות ובשביל זה אנחנו פה. כפי שאמרתם, אם לא יהיה מענה לתעסוקה אז לא עשינו שום דבר - או שהרחבנו את הבעיה או שהנצחנו אותה. שיתוף הפעולה בינינו צריך להיות מושלם כי הוא הפתרון להגשמת הסכם הגג בצורה הטובה ביותר לטובת כולם".

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה