שני תושבי אשקלון נעצרו בחשד לסחר בבני אדםיחידה ארצית של משטרת ישראל עצרה הבוקר לחקירה שישה חשודים בגין חשד לכך שהפעילו רשת להבאה והעסקה של כבדי שמיעה ודיבור ממזרח אירופה כקבצנים, תוך ביצוע שורת עבירות חמורות ובהן סחר בבני אדם, כליאת שווא, עבודות כפיה, תקיפה, אינוס, עיכוב דרכון וקשירת קשר לפשע

החקירה החלה בעקבות פעילות יזומה של פקחי רשות האוכלוסין וההגירה ושת״פ עם הגורמים המקצועיים במשרד לבט״פ ומנוהלת על ידי יחידה ארצית של משטרת ישראל בשת״פ עם הגורמים הרלוונטיים ברשויות השונות.

ממצאי חקירה סמויה מהירה ומקצועית שניהלה יחידה ארצית של משטרת ישראל, ביססה חשד לכך שמספר מעורבים הביאו ארצה והעסיקו שלא כדין כבדי שמיעה ודיבור ממזרח אירופה, אשר הגיעו לארץ באשרת תייר, שתוקפה פג זה מכבר. מממצאי החקירה הסמויה עולה חשד, כי הקורבנות מועסקים כקבצנים המבקשים נדבה באמצעות פתקים אודות מצבם וחלוקת בובות, תוך שמופעלים כלפיהם בשיטתיות על ידי החשודים אלימות, סחיטה ואיומים. על פי החשד, המפעילים מאכלסים את השוהים בדירות, מחזיקים שלא כדין בדרכוניהם, מבצעים כלפיהם עבירות אלימות וגובים מהם חלק ניכר משכר עבודתם כקבצנים. עוד עולה חשד למקרה של תקיפה מינית כלפי אחת הקורבנות.

במסגרת החקירה אותרו עד כה כעשרה קורבנות, אשר הוחזקו בדירה באיזור נתניה והועברו למקלט המיועד לקורבנות סחר בבני אדם.

הבוקר כאמור, עצרה יחידה ארצית של משטרת ישראל חמישה חשודים (3 תושבי ראשל״צ, שני תושבי אשקלון, יהורם בלילטי ויגל בלילטי וכן תושב נתניה) וכן עיכבה מספר שוהים בלתי חוקיים ששהו במחיצתם ובהמשך יובאו מי מהם לדיון בבית המשפט בבקשה להאריך את מעצרם.

"משטרת ישראל ורשויות האכיפה רואות בחומרה רבה את הניצול המחפיר של הקורבנות ומוגבלותם לצורך השגת רווח כספי, לא כל שכן את הפעלת האלימות כלפיהם ואת החזקתם בכפיה ותפעלנה באופן נחוש לחשיפה, חקירה ומיצוי דין עם מבצעי עבירות אלה", נמסר מהמשטרה.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה