ארבעה עובדים נוספים בקצא"א נעצרו בחשד להברחותהעובדים חשודים כי ניצלו את תפקידם לשם רכישת הסיגריות מצוות המכליות והבריחו אותן לישראל ללא תשלום מסים. כך מפרסם האתר ״גלובס״ מאת הכתבת: אלה לוי וינריב

כמפורט בבקשת המעצר  נגד ארבעה עובדי קצא"א נוספים שהוגשה לבית משפט השלום באשדוד, בעשרת הימים האחרונים בוצעו פעולות חקירה נרחבות, אשר במהלכן נאספו ראיות נגד עובדי חברה נוספים "אשר עסקו באופן סדרתי ושיטתי בהברחה ובסחר של סיגריות מוברחות". החשודים הם תומר לחיאני, אוהד בן דור, אנטולי רבינוביץ ויגאל גרצנשטיין, שלושה מהם עובדי קצא"א במשך 15 שנה והרביעי במשך 11 שנים.  

לטענת המכס, בתאו של רבינוביץ בנמל קצא"א נמצאו 110 חפיסות סיגריות ומכשיר אייפון שהיה מיועד להימסר כתשלום בעבורן. נטען כי "במהלך הימים האחרונים נגבו מספר רב של הודעות ממעורבים נוספים הקושרים את ארבעת החשודים לביצוע הברחות. בראיות שנאספו מתברר כי מדובר בארועים חוזרים ונשנים שנמשכו על פני תקופה של מעל שנה. העבירות מבוצעות תוך פגיעה בנהלי הבטחון והבטיחות המחמירים הנדרשים בנמל הרגיש והמאובטח". בבתי העובדים נערכו חיפושים. חלקם קשרו עצמם להברחות וחלקם מכחישים. 

כל הארבעה שוחררו בהפקדת ערבות של 15 אלף שקל ואיסור כניסה למקום עבודתם.  

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה