אשקלוני עומד בראש רשת להפצת חשבוניות פיקטיביותנחשפה רשת להפצת חשבוניות פיקטיביות בהיקף של כ- 3.5 מיליארד שקלים

 צוות חקירה משותף לרשות המסים ולמשטרה עצר הבוקר 15 חשודים בהפצת חשבוניות מס פיקטיביות בהיקף חסר תקדים של כ- 3.5 מיליארד ₪.

על צוות החקירה נמנים חוקרים מחקירות מכס ומע"מ באר שבע, יחידת יהלום, חקירות מכס ומע"מ ת"א ברשות המסים וימ"ר מרכז במשטרת ישראל.   בחקירה סמויה שנוהלה נגד החשודים, ביניהם עורכי דין ורואי חשבון, נחשפה התארגנות שמטרתה הפצה אינטנסיבית של חשבוניות פיקטיביות בכל רחבי הארץ. לפי החשד, בין השנים 2016-2012, החשוד המרכזי ו"הרוח החיה" מאחוריי ההתארגנות, תושב אשקלון בן 43, ועוד מספר חברים בה, ניהלו בצורה מתוחכמת ושיטתית פעילות עבריינית תוך ביצוע עבירות כלכליות רבות ביניהן: הפצת אלפי חשבוניות פיקטיביות בתחום השמירה, כוח אדם, עבודות בנייה וכן עבירות של הלבנת הון, קבלת מסמך במרמה ועוד.     הפעילות הפלילית נעשתה, לפי החשד, בעזרת הקמתן של עשרות חברות קש, כמו גם יצירת תשתית תאגידית כוזבת על ידי "גניבת זהות" של חברות פעילות.
לאחר הקמת "חברות הקש", יצרו חברי הרשת וראשי ה"סניפים" שלה ברחבי הארץ קשר עם מאות רוכשי חשבוניות מס פיקטיביות.
רוכשי החשבוניות הגדילו באופן פיקטיבי את הוצאותיהם ונהנו מתשלומי מע"מ מופחתים באמצעות החשבוניות המזויפות. עוד עלה החשד, כי התשלום שהעבירו בתי העסק הפעילים כביכול תמורת ההוצאות שלהם והחשבונית, נמסרו כהמחאה לצ'יינג'ים והכסף חזר במזומן לעסק הפעיל בניכוי עמלה לצ'יינג'. על פי החשד, הפיצה הקבוצה חשבוניות פיקטיביות בהיקף של כ- 3.5 מיליארד ₪ שהיקף המע"מ הגלום בהן נאמד בכ- 550 מיליון ₪. 
 ארבעה מהחשודים יובאו היום ב- 16:00 לדיון בהארכת מעצרם בבית משפט השלום בראשון לציון. כל שאר החשודים יובאו לדיון בהארכת מעצרם מחר בבוקר.
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה