בן משפחה של הרב ברוך אבוחצירא, מועמד לתפקיד הרב הראשי באשקלוןמשרד הדתות ומשרד הפנים אסרו על קיום הליך הבחירה של הרבנים הראשיים באשקלון, מהסיבות "הליכים משפטיים שבהם נתון ראש העיר שמונעים ממנו לבחור את רב העיר. הסיבה כנראה קצת שונה

המועמדים לתפקיד הרב  הראשי באשקלון, הרב יצחק ברדא, הרב יעקב אביטן (ספרדים), הרב, מנחם ליברמן והרב אריה סלומון (אשכנזים), המתינו בקוצר רוח ליום שתתקיים בחירת הרב הראשי לעיר אשקלון.
אולם מכתב של משרד הדתות לראש העיר, אסר עליו לקיים את הבחירות בגלל ההליכים המשפטיים בו הוא נתון איתמר שמעוני. גם משרד הפנים שלח מכתב בנושא זה והבחירות לרב העיר נדחו, אחרי ההכרזות של ראש העיר על תמיכתו ברבנים, יעקב אביטן ומנחם ליברמן.

מסתבר ששם חדש עלה לאויר והוא שמו של בן משפחה של הרב, ברוך אבוחצירא, שבש"ס מנסים להריץ, תוך כדי התעלמות מהרב, יעקב אביטן, שהיה הנציג הטבעי של הרשימה. שיחות נערכו כבר בין אביטן ראש הרשימה לבין אריה דרעי וככל הנראה זו ההחלטה שקיבלו בש"ס, לא לתמוך ברב יעקב אביטן.
תוצאה כזו תהיה בלתי הפיכה ככל הנראה מבחינת הרב אביטן, שככל הנראה יעזוב את ש"ס, אותה הוביל לזכיה בבחירות האחרונות למועצת העיר עם שלושה מנדטים.
תגובות: יעקב אביטן: "אני מתעסק רק בענייני הרבנות בחוף אשקלון"
מעיריית אשקלון לא התקבלה תגובה.
תמונה: מאת US Embassy in Israel - http://telaviv.usembassy.gov/gallery/baba.aspx, נחלת הכלל, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=3455264
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה