האפשרויות העומדות לראש העיר לקראת השימועעו"ד, אבי עייש, מביא פרשנות משפטית בנוגע למצבו של ראש העיר,, איתמר שמעוני, לקראת השימוע הצפוי להתקיים בקרוב

מה עלול להיות מעמדו של ראש העיר במקרה והוא יושעה מתפקידו ומה יקרה אם יחליט להתפטר מתפקידו. עורך הדין אבי עייש, מבהיר את המצבים המשפטיים בהם יהיה נתון ראש העיר ואף מסביר מתי הציבור יבחר ראש עיר חדש ומתי מועצת העיר, תבחר מקרב חבריה.
עו"ד, אבי עייש

עייש: "אם שמעוני לא יצליח לשכנע את הפרקליטות, במסגרת הליך השימוע, להימנע מהגשת כתב אישום נגדו, הרי שהוא יוגש בתוך זמן קצר. עם הגשת כתב האישום, ועדת השלושה בראשות שופט מחוזי בדימוס (משה גל), תפעל לבחירת ראש עירייה זמני קרי מי שימלא את מקומו של ראש העירייה מקרב חברי המועצה, כי שמעוני יושעה מתפקידו ויה זכאי למחצית מהשכר. תקופת המינוי הזמני תמשך עד להרשעתו או עד להתפטרותו והיא תוארך מעת לעת עד לסיום משפטו, אולם לא תהיינה הארכות ליותר משנה במצטבר ללא אישור היועץ המשפטי לממשלה. בכל מקרה, במידה והוא יתפטר, אם עקב ההרשעה או במסגרת עסקת טיעון, או ככל הנראה לפי מה שאמר למקורביו, שצפוי להבחר מ״מ שלא לטעמו, יתקיימו בחירות מיוחדות תוך 60 יום והמועמדים יכולים להגיח מהציבור הרחב ולאו מהמועצה".
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה