בגלל שהם אתיופים?אפליה עד כדי גועל נפש וזו כבר גזענות לשמה בחסות עיריית אשקלון והעומד בראשה. למה העירייה מעדיפה את הפועל על פני מכבי ולמי יש אינטרסים שכך יהיה?


 משרד התרבות והספורט פירסם קול קורא לקבוצות הספורט בישראל במסגרת פרוייקט לאומי שנקרא "פרחי ספורט". במסגרת זו יכולים להגיע ילדים בני 10-12 בלבד ושלא רשומים באיגוד הכדורגל. מדובר ב-  60 בנים ו - 24 בנות שיכולים להרשם  לפרוייקט.
עיריית אשקלון, מפרסמת מודעה ובא קריאה לבוא ולהרשם, אבל הזכות ניתנה רק למי שהתנו"ס
 יחליטו והתנו"ס מחליט באמצעות המודעה שפרסם, לתת את הפרוייקט הלאומי הממומן בחסות המדינה באמצעות, משרד התרבות והספורט, רק להפועל אשקלון ולא למכבי אשקלון, למרות שהם עומדים בקריטריונים שנדרשו, מכבי אשקלון, רבים משחקניה הם בני העדה האתיופית, והיא לא תזכה לתשלום עבור 60 בנים ן- 24 בנות שירצו ללמוד כדורגל. מי נתן את ההוראה? לא חשוב מי, חשוב שראש העיר ידע מזה ואישר את זה.

מני יאסו, מי שהקים את מכבי אשקלון לטובת שחקנים אשקלונים, שאין להם מקום בקבוצת הפועל אשקלון אומר: אנחנו זכאים בדיוק כמו הפועל אשקלון לחלקינו בפרוייקט ועל מחלקת הספורט ליישם את החלטת המשרד המממן. מי החליט שהפועל אשקלון תפעיל את הפרוייקט?", אומר יאסו ומוסיף: 

״עיקרון שיוויון ההזדמנות וחופש העיסוק ותחרויות אינו נכלל בעיריית אשקלון, בעיקר שמדובר במועדון כדורגל מכבי. לראיה, השבוע פורסם שהפועל אשקלון תפעיל את הפרויקט. קיים כאן ניגוד עניינים מוחלט בין המחלקה לספורט והפועל אשקלון וזו בעצם סוג של תמיכה עקיפה אשר דורסת את זכויותיה של מועדון כדורגל מכבי אשקלון, אשר הינו חלק אינטגרלי בכל המערך הספורטיבי העירוני, המאפשר שילוב אינטגרטיבי וגם המאפשר אלטרנטיבה חלופית למה שקיים. במשך כשנתיים היו התכתבויות במייל מול מינהל הספורט ההישגי המחלקה לספורט, על כך שאני מעוניין להפעיל את הפרוייקט כאשר יגיע לאשקלון. בהתאם לכך, אנו נפנה לגורמים הרלוונטיים ממשרד הספורט ונשקול את צעדנו בנושא, עד כדי קיום הפגנה מול בניין העירייה".

תגובת משרד התרבות והספורט: 

"משרד התרבות והספורט יצא השנה לדרך עם העונה השלישית של הפרויקט הלאומי לקידום ספורט ילדים ובני נוער – 'פרחי ספורט'. בעונה החולפת, עונת 2015-16, תמך המשרד בכ-900 קבוצות פרחי ספורט ב-151 רשויות מקומיות ברחבי הארץ. בעיר אשקלון נפתחו קבוצות בענפי הכדורסל, כדורעף וכדוריד – ובמהלך 2017 עתידה להיפתח גם קבוצת כדורגל. למשרד לא הגיעה כל פנייה בעניין, ואם תגיע תיבחן לגופה".

עיריית אשקלון העדיפה לא להגיב לפרשה שתסעיר את העיר אשקלון בימים הקרובים, בגלל האפליה שבה. כשתגיע תגובתם אם תגיע נפרסמה.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה