בניגוד לחוק: תלמידות "אולפנא צביה" שהו בחוף באילת אסור לפעילות ימיתמשרד החינוך אישר להן, העירייה לא הכירה את החוק. כך מפרסם, עומר כרמון, במקומון "ערב ערב" באילת

 משרד החינוך אישר לתלמידות אולפנת 'צביה אשקלון' פעילות ספורט ימי במקום בו החוק אוסר על פעילות כזו, כך עולה מבדיקת 'ערב ערב'. עיריית אילת מסרה ל'ערב ערב' כי 50 מטרים מגבולות חוף מכרז אין מניעה לכניסת כלי שייט, אולם החוק קובע את ההיפך: 50 מטרים מגבולות חוף מוכרז, פעילות שייט וספורט ימי מהווה סכנה לקהל המתרחצים. משרד החינוך: "בית הספר פעל בהתאם לנהלי משרד החינוך ובכלל זה התקשרותו עם מפעיל הספורט הימי אשר הציג את כל אישורי ההפעלה הנדרשים. הנושא הועבר גם לבדיקתה של הרשות המקומית". עיריית אילת: " הפעילות, באם בוצעה, אינה מוכרת לאנשי הפיקוח הרלוונטיים בעירייה".

ביום שני, בשבוע שעבר, קיימו עשרות בנות אולפנת 'צביה אשקלון' פעילות ספורט ימי במפרץ אילת. במסגרת טיול שאושר בידי משרד החינוך, הן הגיעו בשני אוטובוסים למפרץ השמש, וסמוך לגדר 'החוף הנפרד', עלו על סירות פדלים ובננות, הפליגו לים הפתוח ולפתח תעלת הניקוז הסמוכה ('הקינט') ושבו לחוף כדי לאפשר לבנות האחרות שהמתינו לתורן, לצאת גם הן לפעילות הימית.

ממחוז הדרום במשרד החינוך נמסר ל'ערב ערב', כי "בית הספר פעל בהתאם לנהלי משרד החינוך ובכלל זה התקשרותו עם מפעיל הספורט הימי אשר הציג את כל אישורי ההפעלה הנדרשים. מסלול הטיול ובתוך כך השיט נעשה באישור ובתיאום חדר המצב לטיולים של משרד החינוך. הנושא הועבר גם לבדיקתה של הרשות המקומית". מעיריית אילת נמסרה התגובה הבאה: "כידוע, ברצועת חוף 'מפרץ השמש', הכשירה העירייה חוף רחצה נפרד שהינו חוף מוכרז. 50 מטרים מזרחית ומערבית לחוף הנפרד, שהינו חוף מוכרז כאמור, אין מניעה בדין לכניסת כלי שייט. בכל מקרה הפעילות, באם בוצעה, אינה מוכרת לאנשי הפיקוח הרלוונטיים בעירייה".

בדיקת 'ערב ערב' מצאה כי תשובת העירייה אינה נכונה. 50 מטרים סמוך לחוף מוכרז, הפילות אסורה ולא מותרת. כך נכתב בהוראות משרד הפנים: "פעילות שייט וספורט ימי מהווה סכנה לקהל המתרחצים ונדרשת הסדרה מיוחדת של פעילות זו הן מבחינת מתן פתרונות לצורכי הציבור והן לבטיחות קהל המתרחצים. הסדרת השייט ופעולות ספורט ימי - רשות מקומית תסדיר את השיט ופעילות ספורט ימי בתחומה באמצעות חוק עזר, ובלבד שאזור שיותר לשיט יימצא במרחק של לפחות 500 מטר מגבולותיו של מקום מוכרז לרחצה הניצבים לחוף. הסדרה זו תתבצע בתיאום ובהתייעצות עם רשות  הנמלים שבמשרד התחבורה על בסיס תקנות הנמלים - בטיחות השייט".

 שאלנו את עיריית אילת מדוע נמסרה ל'ערב ערב' תגובה לא נכונה. בתגובה נמסר: "תגובתנו נמסרה כבר בעניין וממילא אין זה מסמכות העירייה לאכוף את תקנות השייט".

 ראוי לציין כי פעילות הספורט הימי בוצעה סמוך למקום בו נשפכת לים תעלת הקינט (תעלה המזרימה לים עודפים של מפעלים). התעלה עצמה אינה מוסדרת כראוי והוכרזה בידי המשרד להגנת הסביבה כמסוכנת ואף הושוותה לנחל הקישון. 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה