תושבת אילת גנבה מאמה האשקלונית 200 אלף שקליםפרקליטות מחוז דרום (פלילי) הגישה לבית המשפט כתב אישום נגד תושבת אילת, בת 35, אשר פתחה בשמה של אמה בת ה-76 חשבון בנק והונתה אותה במשך כשנתיים בסכום כולל של למעלה מ-100,000 ש"ח. כמו כן, התחזתה הנאשמת לחברתה הטובה, זייפה את תעודת הזהות שלה ובשמה ביצעה פעולות בחשבון הבנק שלה, הוציאה צ'קים בסך עשרות אלפי שקלים ורכשה רכב על חשבונה ובשמה

על פי עובדות כתב האישום, שהוגש באמצעות עו"ד עפרה לוי, הגיעה הנאשמת עם הוריה לסניף בנק הדואר באשקלון על מנת לעזור להם בפתיחת חשבון ובמקום למלא את פרטי אמה בטפסי פתיחת החשבון, כפי שביקשה, מילאה הנאשמת בכזב את פרטיה האישיים, ללא ידיעתה של אמה.

בדרך זו, כאמור במשך כשנתיים, ביצעה הנאשמת מאות פעולות בחשבון הבנק, תוך שהיא מתחזה לאמה, ללא ידיעתה או הסכמתה, חתמה בשמה על כ- 1,300 צ'קים, הזמינה כרטיס אשראי וביצעה בו רכישות בסכום של כ- 92,500 ₪. כמו כן, רכשה הנאשמת סחורות ושרותים שונים וחייבה את החשבון באמצעות הוראות קבע, תוך זיוף חתימת אמה, התכתבה עם הבנק וביקשה בקשות שונות לגבי החשבון, ועל מנת למנוע מצב שבו החשבון יהיה ביתרת חובה והמרמה תתגלה, נהגה הנאשמת להפקיד סכומי כסף שונים לחשבון.

עם זאת, סכומים אלה לא הספיקו כדי לכסות את חובותיה והבנק לא כיבד חלק מהצ'קים שזויפו והוראות הקבע, ומקבלי התשלומים בכרטיס האשראי לא קבלו את התמורה לשרותים ולסחורות שסיפקו לנאשמת. כתוצאה מכך, קיבלה המתלוננת מכתבי התראה רבים טרם נקיטת הליכים משפטיים.

 

כעבור כשנתיים, בהן פעלה הנאשמת ללא היתר בחשבון של אמה, המרמה נחשפה.  הנאשמת, שהאפשרות להשתמש במרמה בחשבון אמה נחסמה בפניה, ביקשה מחברתה לפתוח עבורה חשבון בנק ולאפשר לה להשתמש בו. חברתה הסכימה לבקשתה, אך לא אישרה לה להזמין צ'קים בחשבונה ללא ידיעתה וכן לא לחתום בשמה. עם זאת, כך על פי כתב האישום, התחזתה הנאשמת לחברתה בהזדמנויות רבות, הזמינה בשמה פנקסי צ'קים מהבנק וזייפה את חתימתה על גבי למעלה מ-110 צ'קים בסכום כולל של 55,297 ₪.

 

במועד מאוחר יותר, ביקשה הנאשמת מחברתה שתקח עבורה הלוואה לרכישת רכב וזו סירבה. אז, זייפה הנאשמת את תעודת הזהות של חברתה, את תלושי המשכורת שלה, הציגה את עצמה בפני נציגי החברה בשמה של חברתה ורכשה בשמה רכב ואף רשמה אותו על שמה. חלק מהסכום עבור הרכב שילמה הנאשמת בצ'קים מזויפים מחשבון הבנק של חברתה ועל שאר הסכום לקחה בשמה הלוואה, קיבלה את הרכב שנרשם על שם חברתה ונהגה בו כבעלת הרכב. בנוסף, פתחה הנאשמת חשבון מזויף בבנק אוצר החייל, תוך שהיא מתחזה לחברתה, זייפה את חתימתה, הזמינה במסגרת החשבון כרטיס אשראי וקנתה במרמה מכשירי טלפון ניידים מחשבונה של חברתה.

 

כתב האישום מייחס לנאשמת ביצוע עבירות רבות של זיוף מסמכים בכוונה לקבל באמצעותם דבר בנסיבות מחמירות, שימוש במסמכים מזויפים בכוונה לקבל באמצעותם דבר בנסיבות מחמירות, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות והתחזות לאדם אחר.


 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה