רבות בנות עשו חיל ברמב"םבטקס מרשים וברוב פאר והדר חגגו בוגרות בית ספר אקולוגי "הרמב"ם" את אירוע בנות המצווה. מעמד מרגש זה נחגג באולמי "לשם" שבאשקלון עם השתתפות הבנות, המשפחות, צוות בית הספר ומכובדים רבים

ערב זה הינו אירוע שיא של חוויות ולמידה חינוכית וערכית, בצד השקעה רבה של מחנכות הכיתה ,יונה חסן ומורן בן דיין וסגנית בית הספר, הגב' שלי דנינו שעשו ימים כלילות לכבודן של הבנות. הלמידה וההשקעה נסובה הן בטיפוח הצד הלימודי -הערכי והן בצד החווייתי בדקלום ,שירה וריקודים והכל בתמיכה מלאה מצד הנהלת בית הספר, אשר דוגלת בהעצמת הבנות וחינוכן למידות טובות וערכים חיוניים וכישורים לקראת החיים .

לא הבל היופי...הבנות למדו ועסקו בנושאים של טיפוח ודימוי גוף חיובי .באירוע השיא, זכו הבנות להיות מסורקות ומאופרות למשעי בעזרת תרומתו הנדיבה של בית ספר "אמית" , והגיעו לבושות כולן בלבן שמחות, מרוגשות ומאוחדות.

הערב לווה בקטעי קריאה ערכיים סביב הנושא: "בזכות נשים צדקניות" בשילוב של הדלקת נרות, ריקוד ושירה. בסוף הערב נערכה 'חינה' על פי עדות וזאת על מנת ליצור תחושת שייכות ותחושת גאווה ממקור המוצא של כל בת ובת, בנוסף כל תלמידה קיבלה סלסילה מלאה כל טוב, פרי הירתמות של הורים ושל תורמים מן הקהילה הרחבה אשר התנדבו לסייע ולתרום ברוחב לב לבנות . בערב זה כיבדונו בנוכחותם רבים ומכובדים: ראש העיר מר איתמר שמעוני אשר שיבח את צוות בית הספר ובירך את בנות המצווה, ממ' ראש העיר מר אפי מור, ראשי אגף החינוך: מר יובל זוזט ומר יצחק בריגה, הגב' ליאת משרקי נציגת קרן 'White rock rose, יור' פורום הורים, סופי חוטובלי, והרב יעקב אביטן.

בסוף הערב, "ואת עלית על כולנה.."כל בת קיבלה במתנה שרשרת שהעניק מנהל בית הספר, שמעון עמוס, אשר בירך את הבנות ובני משפחותיהן ואמר:" הערב הזה מסמל משמעות ערכית וחברתית, אשר נתן להורים הזדמנות לגלות שוב את הערכים היהודיים והחברתיים שבית הספר מטפח ומנחיל לתלמידים. עוד הדגיש את חשיבות האישה במשפחה היהודית ואת הכוחות שנותנת האישה בבית היהודי. גם המחנכות בירכו את הבנות בברכת "בזכות נשים צדקניות נגאלו ישראל

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה