מנעו גניבה - ונעצרו בעצמםשני תושבי אשקלון אשר שמרו על מתחם משאיות סיכלו גניבת דלק ממשאיות חונות. בסיום האירוע הם נעצרו בחשד שחטפו, כלאו סחטו והיכו את הגנב . בהתערבות עורכת הדין לימור רוט-חזן השניים שוחררו לבתיהם

 לפני כשבוע וחצי בשעות הלילה המאוחרות שמעו שני צעירים ששמרו על חניון לילה למשאיות באשקלון רעש חשוד.

הם יצאו ממבנה השמירה, ולתדהמתם הבחינו באדם המצויד במשאבה המחוברת למיכל הדלק של אחת המשאיות כשלידו משאית, ועליה ציוד פריצה ומכשור לשאיבת דלק. השנים מיהרו לעברו ביקשו שיעצור, אך באותו הרגע החלה סצנה שכאילו לקוחה מתוך סרט פעולה. הגנב עלה על המשאית וניסה להימלט, השומרים לא התבלבלו, תוך כדי שהם מודיעים לבעל המקום על המתרחש , חסמו את נתיב הבריחה של אותו גנב באמצעות רכבם הפרטי.

הגנב לא נרתע ,נסע לאחור פגע במשאית חונה וניסה להימלט, אז השניים מצליחים לעצור ולעכב אותו עד אשר מגיעה המשטרה למקום. אלא שכאשר מגיעים כחולי המדים, ונדמה כי השניים יקבלו שבחים על סיכול הגניבה הגדולה, העלילה מקבלת תפנית. השניים   נעצרים אף הם , לאחר שאותו גנב טען כי כלאו אותו וסחטו ממנו כספים. באותו שלב פונים השומרים  לעורכת הדין לימור רוט-חזן – מומחית בדיני פלילים - בבקשה כי תייצג אותם.

בבית המשפט טוענת חזן כי אין מקום להאשימם כלל, "בנסיבות כאלו אפילו אם היו משתמשים בכוח בלתי סביר עד כדי גרימת מותו של אדם היה החוק מגן עליהם", טענה עו"ד רוט-חזן בדיון בפני השופטת סבין כהן ."בשנת 2014 שוחררו ממעצר מי שגרמו למותו של אדם בדיוק בנסיבות אלו", בנוסף לטענת רוט-חזן , כלל לא היה ניסיון סחיטה על ידי השניים, אלא שהגנב שעצרו הציע להם כסף בתמורה לשחרורו לפני שמגיעה למקום המשטרה.

  לבסוף השתכנע בית המשפט  מדברי עו"ד רוט- חזן, כי מקומם של השניים אינו מאחורי סורג ובריח  והשניים שוחררו למעצר בית. 

 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה