הרב יצחק ברדא הוא אדם חכםדעה: הניסיון הנואש או יותר נכון המביך של, איתמר שמעוני, ראש העיר עדיין, להציל את עורו דרך הרב נועדה לכישלון

ביום חמישי התקיימה פגישה בין ראש העיר, איתמר שמעוני, לבין הרב, יצחק ברדא, בתווכו של מנכ"ל העיריה חיים סופר ( שטוען כל הזמן שהוא לא מתעסק בפוליטיקה).

על הפרק ניסיונו של שמעוני, לשמר את שילטונו המושחת לכאורה ועל פי כתב האישום, דרך בחירת מועמדו לראשות העיר תת ניצב בדימוס, אפי מור, שלא ראה ולא שמע ולא ידע על כל המינויים הפוליטים, שרק במקרה הוא האחראי על כוח האדם בעירייה ויושב ראש הוועדה שמינתה את חלק מאותם מינויים, שלא ידע ולא ראה על כל הכספים הרבים שהתגלגלו במערכת הבחירות, שזכתה לביקורת נוקבת ממבקר המדינה והוא אף לא שמע ולא הכיר חלילה, את מעשי השחיתות לכאורה של שמעוני, על פי כתב האישום החמור שהוגש כנגדו ונגד שותפיו , הוא בסך הכל, לפי תפיסתו, שה תמים בן יומו.

השכיבה של שמעוני על הגדר למען אפי מור, להערכתי היא לא טובת העיר שמעניינת את שמעוני כקליפת השום או בתמיכה מחבר שהולך אחריו "באש ובמים", אלה הפחד שהשלטון החדש שינסה להסביר למה הוא לא יכול לעשות כלום, בגלל חובות הענק שהשאיר שמעוני, יחפור לאן נבלעו מאות מליוני השקלים שנגרעו מקופת העירייה. איך יתכן שעירייה שהייתה בין החזקות בארץ מבחינה כלכלית עם יתרות של מעל 100 מיליון שקלים, הגיע למצב של גירעון של 300 מיליון שקלים. במשך השנים חברי המועצה היו עדים לנסיונות ההסתרה, על ידי מניעת גישה למסמכים והסתרת פרוטוקולים המעניקים מיליונים למקורבים בתירוצים שונים ומשונים.

בסרטון ראש העיר והנהלת העירייה, מנסים להסתיר פרוטוקול המעניק הטבות של עשרות מליונים לקבלנים

הרב ברדא, אומנם הביא את שמעוני לשילטון, אבל הוא גם זה שיגרום לו לעזוב, ואין כמו ההבהרה שנתן לשמעוני מי צריך להיות ראש העיר, לאחר שלוש שנות השפלה שהוא ונציגיו ספגו משמעוני, שנהנה מכל רגע בהשפלת הרב ושליחיו, השיא היה כאשר שמעוני איים בפיטורי תומר גלאם מתפקיד ממלא מקום ראש העיר והכריח את גלאם לרשם פוסט מתרפס בפייסבוק בנוסח "באש ובמים" אני תומך בשמעוני ובאותה הזדמנות נישל אותו מתפקיד ממלא מקום ראש העיר, לטובת אפי מור, אפשר לשקר ולהשפיל פעם אחת ולסלוח פעם שניה למחול על כבודו פעם שלישית, זו שיטה, פעם רביעית זה כבר טיפשות להאמין שזה לא ימשך.. הרב ברדא לא טיפש, ההיפך.

פוסט "באש ובמים"  שנאלץ, תמר גלאם,  

עדיף לפי תפיסתו של הרב, שנציגיו יהיו חברי מועצה רגילים, מאשר להיות שוב ושוב מושפלים על ידי שמעוני ואנשיו שימשיכו למשוך בחוטים מאחורי הקלעים.

אני מאמין לשמעוני שהוא יתפטר אם אפי מור לא יבחר, שמעוני בונה על כך, שרוב הציבור לא מודע למעשי השחיתות שהיו תחת שילטונו הכושל. שמעוני חושב שרוב הציבור טיפש ושהוא יוכל לשווק את אפי מור כאחד שימגר את השחיתות שהוא בעצמו יצר וימשיך את "חזונו" להפוך את העיר לעיר של פקקים, עיר שהקבלנים הם בעלי הבית בעיר ולהמשיך במסורת של מינויים פוליטיים מושחתים.

שמעוני, לפי הערכתי, היה אפילו מוכן בסיטואציה מסויימת לתמוך במעמדו של הרב ברדא, תומר גלאם או כל מי שיתחייב לא לפטר את המינויים הפוליטיים המושחתים שמינה שמעוני ו"שישתדל" לא לחפור לאן נעלמו אוצרות העיר, העיקר מבחינת שמעוני הוא להציל את עורו ולמנוע מבוכה נוספת ואת זה הרב ברדא יודע היטב. הרב ברדא לא טיפש, ההיפך הוא איש חכם ואת הטריקים של שמעוני, הוא כבר מכיר.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה