גלאם עם שמעוני? לא בטוח, אביטן עם 9 חברי מועצה ומור מאחה שבריםהבלאגן בפוליטיקה המקומית מגיע לשיאים בכל שעה. גלאם התחבר לשמעוני שדרס בדרך את אפי מור וזה תפס יוזמה מנהיגותית והשתלט על הלשכה. ביום שני ישיבת מועצה מן המניין

ביום שני אמורה להתקיים ישיבת מועצת עיר מן המניין, הליך שבשגרה. סדר היום יועבר לחברי המועצה ביום ראשון, אולי אפילו לא יהיה להם זמן להתכונן. לא מן הנמנע שיעשה פה תרגיל וכבר בסדר היום הקרוב יהיה סעיף של בחירת ראש העיר הבא.

נראה שגרתי, אבל ממש לא. יכול ממלא מקום ראש העיר, אפי מור, לעלות הצעה לסדר היום לבחירת ראש עיר, במקום איתמר שמעוני שמושעה מתפקידו. מור, לא סולח לשמעוני ואפילו מחכה לשעת כושר לעשות שימוע למנכ"ל העירייה, חיים סופר, לפני פיטוריו. מור, כועס מאוד על סופר ומי ששמע אותו במסדרונות הקומה הרביעית מבין שמור, לא שוכח ובטח לא סולח, בגלל שיתוף הפעולה בין שמעוני לסופר, כשהקורבן לשיתוף הזה הוא אפי מור, אותו הם הקריבו על מזבח כסא ראש העיר לטובת תומר גלאם. אני לא מאמין בהסכם בין השניים (שמעוני - גלאם), כמו שנראה עכשיו ההסכם על קרעי תרנגולת נטולת כרעיים. שמעוני דורש השארתו של מנכ"ל העירייה בתפקידו, השארת שניים מעוזריו (רועי שוורץ והראל שמואל) וכן השארת גבי שמואל. גלאם לא נוטה להסכים בטח שמדובר בחיים סופר. 

תגובת ראש העיר, איתמר שמעוני, "הכי קל לי ללכת לבחירות אבל זה לא אחראי מצידי כלפי התושבים ללכת לבחירות, למרות שהייתי נבחר ברוב של 60%. היו שיחות עם גלאם שלא בשלו לכדי החלטה סופית. תמיד רציתי שאפי מור, באופו טבעי יהיה ראש העיר, גם כדי להמשיך את מה שהתחלנו, אולם זה לא עובד ולא רצינו לקחת סיכון שנאבד את השלטון". 

הרב יעקב אביטן, מחזיק 9 חברי מועצה מתחת כנפיו הרחבות, הכי הרבה מראשי הקבוצות. עוד שלושה חברי מועצה ויהיה לו את הרוב לעבור במועצה, אבל הטלטלה קשה והספינה לא בדיוק יציבה.

למרות החלטת משרד הפנים לכנס ישיבת מועצה עד פסח לבחירת ראש עיר, לא מן הנמע שחברי המועצה התעשתו על עצמם ויכנסו אותה לבד, אבל כאן יש מאבקי כוחות ולא מעט אגו, רק שכחו שהציבור באשקלון עדיין מצפה מאלה שהוא בחר בהם להתחיל להניע את הגלגלים בעיר, כי העיר נטושה כבר 15 חודשים ללא יכולת לתפקד באמת.

ולסיום מנסה שמעוני להביא עוד מועמד לחזית וזה יושב ראש מועצת העיר, מישל בוסקילה, אולם הוא עדיין לא אמר לו כן.

המתנדנדים: יוחאי יפרח, שהחליט ככל הנראה, לא ללכת עם סיעתו וחבריו שם כועסים עליו, עד כדי כך שאמרו "שילך לבד גם בפעם הבאה ונראה אם יביא 15 קולות", רמי סופר שדורש את תפקיד הסגן, יורם שפר, ששוב מתנדנד וכנראה מסיים בעוד שנה וחצי כמנו יפרח, את דרכו הפוליטית.

אז מה קורה בגוש של יוצאי חבר העמים?. אחרי האיחוד המתוקשר שבסופו רצו להריץ את, יורי ברנט, לראשות העיר, שוב פיצול ושוב שניים מהם, מנור ובן אברהם, רוצים גלאם. שניהם אנשים שנכנסו ברשימה של אביגדור ליברמן, ומי שמכיר את ליברמן גם הוא לא שוכח ובטח לא סולח, אז כנראה השניים גם יפרדו בפעם הבאה מכסא חבר המועצה. איפה סופיה ביילין בסיפור? צריך לחפש אותה בנרות, אצלה המשכורת דופקת סכום של כמה עשרות אלפי שקלים בחודש. ישחקו הנערים לפניה והיא עוד עלולה לחזור לליכוד.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה