שר הבריאות, הרב יעקב ליצמן ביקר בברזילי.השבוע הגיע השר בליווי בכירי משרדו לשם הצגת פרוייקטים ההולכים ונבנים במרכז הרפואי

ביקורו של  השר, יעקב ליצמן נלוו מספר מבכירי משרדו, התקיים השבוע בבית החולים ברזילי באשקלון  הביקור נועד לשם הצגת הפרויקטים ההולכים ונבנים במרכז הרפואי ברזילי, רתימת המשרד לסיוע בקיום הפרויקטים וכמובן סיור בחלק מהאתרים.

מנכ"ל בית החולים ד"ר חזי לוי הציג לשר מספר פרויקטים הנבנים כעת ועתידים להיבנות בתקופה הקרובה ולשנות את פני המרכז הרפואי ואת הטיפול שהוא מעניק לקהילה אותה הוא משרת.

ראשית, הוצג פרויקט הבניין הכירורגי, המכיל בין השאר אשפוז ממוגן תת קרקעי לכ – 300 חולים בשעת חירום, חדר מיון גדול וממוגן, עשרה חדרי ניתוח ממוגנים חדישים ביותר, מחלקות טיפול נמרץ לילדים ולמבוגרים ומחלקות נוספות. מנכ"ל בית החולים העלה על נס את הבשורה לאזור אך יחד עם זאת העלה את בקשתו לשר לסייע בתקציב ובתקני כוח אדם מקצועי על מנת להתקדם ולהתחיל באכלוס בחציון השני של שנה זו.

פרויקט נוסף, הנושא עמו בשורה, הינו פרויקט בניית השיקום, שיכיל 36 מיטות לשיקום נוירולוגי ואורתופדי ועוד מיטות לשיקום נשימתי לחולים עם הנשמה ממושכת.

בפרויקט זה, שהינו תרומה של קרן אלנברג, יבנו גם אולמות לשיקום נשימתי, שיקום לב, פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק ובריכת לטיפול הידרותרפי.

מתקן שכזה חסר בנגב , בעיקר בנפת אשקלון והשר קיבל זאת בהתלהבות רבה והבטיח לעזור.

לאחר מכן, נערך סיור באתרים השונים , אשר במהלכו הסביר מנכ"ל בית החולים גם על פרויקט הדגל השלישי והוא בניית פגייה חדשה ומרווחת - פרויקט שהבנייה בו תתחיל בתחילת השנה הבאה.

השר הביע את שביעות רצונו ושמחתו על תנופת הפיתוח המרשימה שהמרכז הרפואי ברזילי נתון בה והבטיח לדון בעניין עם בכירי משרדי הבריאות והאוצר  ולעשות ככל יכולתו על מנת שהפרויקטים יסתיימו בהצלחה, שלא יסבלו ממחסור כוח אדם ושיופעלו במהירות, לרווחת תושבי הפריפריה בנפת אשקלון.

תודה לשר הבריאות ואנשי משרדו. 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה