הרפורמה החדשה בצהרונים: כמה ישלמו תושבי אשקלון?"המדינה צריכה לתת ולא רק לקחת. לתגמל ולא להקשות"- כך אמר שר האוצר, משה כחלון, לפני שעות קלות, בעת ההכרזה על הרפורמה החדשה במחירי הצהרונים. "מה שחשוב לישראל הו חיזוק מעמד הביניים" הוסיף השר. אז איך תעבוד הרפורמה וכמה תשלמו בעקבותיה לצהרונים בפועל? כל הפרטים בכתבה הבאה

אמש (ב') פורסם לראשונה על כוונתו של שר האוצר, משה כחלון, לגבש תכנית להוזלת מחירי הצהרונים בארץ, תכנית שעלותה הכוללת עומדת על כ-4 מיליארד שקלים. לפני מספר שעות הציג כחלון לראשונה את קווי המתאר של תכנית "נטו משפחה", שלדבריו הינה "תכנית חברתית כוללת בה אנחנו ממשיכים במאבק ביוקר המחייה".

עוד אמר כי "התכנית כוללת מהלך היסטורי של סבסוד צהרונים. אנחנו נדאג שיהיה אפשר לשלוח ילדים לצהרון בלי לפשוט רגל. כמו כן נעניק תוספת נקודות זיכוי להורים עובדים, יהיה פה חיסכון של מאות שקלים בחודש. המסר הוא שלא נשאיר אף אחד מאחור, יש לנו עוד הרבה משימות לפנינו".

כיצד תעבוד התכנית בפועל? התכנית, שעתידה לצאת לפועל כבר בשנה הבאה, מתייחסת לכל הצהרונים בגנים ובבתי הספר בכיתות א' ו-ב', הנמצאים תחת הרשויות המקומיות. המחיר המקסימאלי שיוכלו הרשויות המקומיות לקבוע יעמוד על כ-930 שקלים בחודש לילד. כמו כן, המדינה תעניק הנחה נוספת של כ-150-400 שקלים בהתאם למצב הסוציו אקונומי שנקבע על פי אזור המגורים. כלומר, באם ויש לכם יותר מילד אחד בצהרונים, תוכלו לחסוך עד אלפי שקלים בחודש.

שיעור ההנחה על פי מקום המגורים יקבע בהמשך, אך לפי המידע הקיים, המחיר המקסימאלי של הצהרונים בבאר שבע יעמוד על כ-530-600 שקלים גם לגנים וגם לכיתות א' ו-ב'- כשזהו המחיר לפני ההנחה שתעניק המדינה. כמו כן, הצהרונים בגנים יורחבו ויפעלו עד השעה 17:00 ובכיתות א' ו-ב' הם יפעלו עד 16:30. בנוסף, יקבע תקן מחייב למספר הסייעות, החוגים, הארוחות וימי החופשה.

פרטים נוספים על מבנה התכנית ואופן יישומה יתגבשו במשרד האוצר בהמשך. אנחנו נמשיך לעדכן.


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה