״ פגעו בחייבים ל״שוק האפור״ ואף ניסו לרצוח״כוחות משטרה רבים, ביניהם עשרות שוטרים ובלשים, לוחמי מג"ב, יואב ויס"מ, כלבני משטרת ישראל במחוז הדרומי ויחידות מיוחדות נוספות, פשטו הלילה על ביתם של 20 חשודים וזאת בתום פעילות סמויה שארכה מספר חודשים, במהלכה נאספו ראיות הקושרות את החשודים לעבירות אלימות חמורות על רקע אי עמידתם של הקורבנות בתשלומי החזר הלוואות ב"שוק האפור" לידיהם של גורמים עברייניים

 החשודים שנעצרו הועברו לחקירה במשטרה, בה שותפים גם אנשי מקצוע מיחידת יהלו"ם של רשות המיסים. במשטרה ציינו כי "עשרות רבות של לווים, שנקלעו לקשיים כלכליים, הפכו כבולים לזרועותיו האלימות של ארגון עברייני זה שלא בחל בנקיטת אמצעים שסיכנו את חיי הציבור. פעילות סיכול כנגד גורמים שכאלו, המטילים מורתם תוך סיכון חייו של ציבור נורמטיבי, תימשך כל העת תוך שימוש באמצעים ויכולות מתקדמות העומדות לרשות משטרת ישראל על יחידותיה המקצועיות והייחודיות".

חודשים ארוכים עמלים במשטרת ישראל בחקירה סמויה כנגד פעילות ארגון פשיעה בגזרת לכיש של המחוז הדרומי במשטרה, זאת לאחר שלאחרונה זיהו במשטרה כי חלה עלייה במקרי האלימות החמורה. מדובר ברצף אירועים שכללו בין היתר הצתות כלי רכב ועסקים, השלכת רימונים ניסיון רצח ועוד. פעילות אינטנסיבית וחקירה סמויה שנערכה ביחידה המרכזית העלתה כי המכנה המשותף בין כלל המקרים הנו חובות בגין הלוואות שנטלו הקורבנות ב"שוק האפור" מארגון פשיעה שהעומד בראשו מרצה בשנים האחרונות, החל משנת 2010, מאסר של 15 שנים שנגזרו עליו בגין חברות בארגון פשיעה, ניסיון רצח, סד"ח (סחיטת דמי חסות), הלבנת הון והימורים.

הלילה, כאמור, הפכה חקירת המשטרה גלויה, עת בוצע גל מעצרים נרחב. במהלך מעצרם ערכו כוחות המשטרה חיפוש ברשותם של אלו ונתפסו סכום כסף רב, המחאות של חייבים שנסחטו ורכוש רב שכולל בין היתר מספר כלי רכב שבכוונת המשטרה לדרוש את חילוטם. כלל החשודים הועברו לחקירה במשטרה ובהמשך היום יובאו בשעה 12:00 בפני בית המשפט באשקלון בבקשה להאריך את מעצרם.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה