ניקול גבריאל, מנהלת הסיעוד במרפאת ביאליק של הכללית היא אח(ו)ת העיר אשקלון"אני רואה את הדור השני והשלישי שאני מטפלת בו במרפאה, הם באים לשאול אם אני זוכרת אותם.. ברור! אני זוכרת את כולם!"
את דרכה כאחות מסורה בכללית, החלה ניקול גבריאל לפני 36 שנים בשכונת שמשון באשקלון, בטיפת חלב, תחנה לאם ולילד ובמרפאת הילדים במקום. מאז, כבר יותר משלושה עשורים שהיא מטפלת בתושבי, בני ובנות העיר אשקלון שהתרגשו יחד איתה לשמוע על זכייתה בתואר אחות העיר. "מאוד התרגשתי!" מספרת ניקול "אבל יותר מהזכייה מרגשים אותי תושבים שהגיעו וברכו, עצם הנתינה והמשוב הם עולם ומלואו עבורי"

 מי שמכיר את ניקול יודע לספר כמה היא מעורבת ומקדמת את בריאות הקהילה בעיר כבר שנים: במבצעי העלייה מאתיופיה משה ושלמה, הייתה חלק מהצוות שקלט את העולים, היא הייתה מגיעה לביתם ודואגת שם, להעביר להם הדרכות בנושא בריאות המשפחה וממשיכה גם תקופה ארוכה לאחר מכן ללוות אותם ולהיות הכתבות עבורם במרפאה.

במקביל לעבודתה במרפאה, היא עבדה כאחות במסגרת החינוכית בביה"ס היסודי חבצלת ובן צבי. הייתה חלק בלתי נפרד מצוות ביה"ס והעבירה לילדים ימי בריאות, הדרכות אישיות, שיחות מניעה ועוד.

ניקול היא גם מי שמקבלת את פני האחיות ומנהלות הסיעוד החדשות במרפאות, חונכת ובעצם משמשת מעין מורת דרך למי שמתחילים את עבודתם בסיעוד, עבודה אותה היא תופסת כשליחות אמיתית ועל פי תפיסה זאת גם פועלת במרפאה ומחוצה לה. בכל שנה ביום ה"מעשים הטובים" היא מראשוני המתנדבים הנרתמים להעברת סדנאות לקידום בריאות בקרב הקשישים, אותם היא מכירה גם כחלק מהשעות בהן היא עובדת לאחר סגירת המרפאה ביחידה להמשך טיפול.

היום היא כאמור מנהלת הסיעוד במרפאת ביאליק, מחוברת מאוד למטופלים ולקהילה, מחויבת לבריאותם ולא רק בעת חולי, אלא, גם בעידוד לשמירה על הבריאות ובמתן עצות טובות לבריאות איתנה. מנהל מחוז דרום, מר מיכאל מישורי דרעי אמר כי " מסירותה של ניקול, מחויבותה למטופלים וחיבורה לעיר מורגשים היטב לאורך שנות עבודתה במרפאות השונות. הבחירה בה, על ידי תושבי העיר מעידים עד כמה. היוזמה נפלאה וכולנו במחוז דרום גאים על הבחירה בה כאחות העיר אשקלון ובתואר הנוסף המצטרף לשלל תארים בהם זכתה ובהם עוד לבטח תזכה. "


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה