אין נחיתות והמראות בברזילי גם לא במקרה חרוםחיל האוויר לא מאפשר יותר נחיתות והמראות מבית החולים ברזילי, לטענת חיל האוויר הבניינים באיזור גבוהים. המנחת סגור בשלב הזה למסוקים צבאיים. מנהל בית החולים ד״ר חזי לוי: מהירות הגעת פצוע היא קריטית

 חיל האויר סגר את מנחת המסוקים בבית החולים ברזילי, למרות הצורך בו בשעות חירום ובמבצע ״צוק איתן״ נחתו פה מסוקים רבים. הסיבה לסגירה היא, הבניינים הגבוהים מסביב לבית החולים, שלא מאפשרים מרחב תמרון.

תגובת דובר צה"ל:
חיל האוויר התריע עוד בשלבי התכנון כי הקמת שכונת מגורים בסמוך  למנחת המדובר תהווה סיכון בטיחותי ולא תאפשר שימוש בו. 

לאור הקמת שכונת המגורים בוחנים בימים אלו בחיל האוויר, בשיתוף עם הגורמים הרלוונטיים בבית החולים, חלופות להקמת מנחת חלופי שיעמוד בדרישות הבטיחותיות.
תגובת מנהל בית החולים ברזילי באשקלון ד״ר, חזי לוי: בית החולים מוכר כמרכז טראומה בדרגה 2. במקרה חרום סיכויים רבים שפצוע שיובא לכאן, חייבים לטפל בו מיד ולייצב את מצבו על מנת להמשיך פינוי מוסק למרכז מדרגה ראשונה, כמו סורוקה או בתי החולים במרכז הארץ. זה דבר מהותי בתורת הטיפול בטראומה ומהירות הגעתו לבית החולים היא קריטית. העירייה חייבת להבין שזה אינטרס מובהק של העיר ושל צה״ל ומשרד הבריאות, על מנת לשמר את ברזילי, בגלל מיקומו האסטרטגי בגלל מיקומו.  
תגובת משרד הבריאות: "הנושא מוכר למשרד הבריאות ומטופל על ידי בית החולים, עיריית אשקלון וחיל האוויר.
                 
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה