איך מנהלים עסק מצליחאז איך מנהלים עסק מצליח? זוהי שאלת מיליון הדולר שלכאורה שמורה לבעלי סוד. אתה בוודאי מכיר, שומע וקורא על עסקים שלא רק מצליחים לשרוד במים הסוערים של המשק הישראלי, אלא גם צומחים, מתרחבים ונהנים מפעילות מבוססת ורווחית

pixabay

איך הם עושים זאת? האם יש להם כישורים מיוחדים מלידה? בתהליך ייעוץ עסקי תלמד שעסקים מצליחים הם אלו שמקפידים על מספר כללים בסיסיים, ושהדבר נכון לגבי כל תחום עיסוק.

כללי הזהב לניהול עסק מצליח

יועץ עסקי מטעמנו יסביר לך שלכל תחום עיסוק יש היבטים ייחודיים ודרכי התנהלות עדיפות. יחד עם זאת, ישנם כמה כללים בסיסיים שתמיד חוזרים בעסקים מצליחים בכל מגזר במשק. הנה כמה מהבולטים שבהם:

setImageBanner('c49c1a05-44de-430f-94f7-5f83548fc840','/dyncontent/2019/3/25/03928e1d-f19b-4a82-899c-5d6b53cadad0.jpg',7742,'',510,80,false,37984);

לקבל ייעוץ חיצוני

אם תבדוק בחברות וארגונים מצליחים תראה שכולם ללא יוצא מן הכלל נעזרים מעת לעת בשירותי ייעוץ חיצוני. בחברות אלו הבינו שאין מה להתבייש ואין מה לפחד, נהפוך הוא: מכיוון שקשה לפעמים להרים את הראש ולהבין בדיוק איפה העסק עומד, היכן הוא תקוע, מה הבעיות והיכן נמצאות ההזדמנויות – חשוב לפנות לייעוץ חיצוני. יועץ עסקי מביא עימו השכלה אקדמית-כלכלית נרחבת, הרבה ניסיון בניהול עסקים בשטח, ושנים רבות של ייעוץ לעסקים מתחום העיסוק שלך. ביכולתו לתת תמונה רחבה וזווית הסתכלות חדשה על מצב העסק, להביא עצות ופתרונות לבעיות ונקודות חולשה, ולהביא אותך בתוך זמן קצר יחסית להגדלת הרווחיות ואף הגדלת המחזור.

התנהלות פיננסית נכונה

בחלק גדול מהעסקים יש מצב של התנהלות פיננסית לא טובה, לא יעילה ולא מסודרת. אצלם לא יודעים בדיוק איפה עומד העסק מבחינה פיננסית ומהו הצפי לחודשים הקרובים, ולכן קשה לקבל החלטות נכונות בתחומי ההשקעות, המשכורות, ההלוואות וכיוצא בזאת. לעומת זאת, ניהול של עסק מצליח מחייב קריאה והבנה של הדוחות הכלכליים, ובמידת הצורך גם להוציא דוחות שמשקפים את מצבו הפיננסי של העסק בזמן אמת, על כלל הסעיפים שמשפיעים על התזרים והמאזן. בנוסף, התנהלות פיננסית נכונה משמעה לעשות שימוש נכון בהון העצמי, לקחת רק הלוואות נחוצות באמת, ולקחת אותן בתנאים הטובים ביותר לעסק. כמו כן, המשמעות היא שמנהלים את תזרים המזומנים בצורה מוקפדת ועקבית עם דוחות מסודרים. יועץ עסקי שמגיע לעסק שלך בוחן ומארגן ביחד איתך את ההיבטים הללו ואחרים, ואתה יוצא מהתהליך עם הבנה ברורה של המצב הפיננסית וכלים להתנהלות נכונה וטובה.

עובדים עם תוכנית עסקית

תוכנית עסקית היא היסוד של כל עסק מצליח מאחר שהיא מתווה את הדרך מבחינת מימון, השקעות, כוח אדם, שיווק ועוד. התוכנית חותרת לשפר את הבעיות ונקודות התורפה של העסק, ומביאה פתרונות ריאליים ויישומיים תוך הגדרה ברורה של היעדים והמטרות. כשיש לך ביד תוכנית עסקית שבנה יועץ עסקי, אתה יודע בדיוק איפה העסק עומד, לאן אתה מכוון ואיך להגיע אל היעד. כך שומרים על התנהלות עקבית, בטוחה ומאורגנת שמביאה אותך בהדרגה להצלחה גם לאור שינויים ותמורות במשק.

שיווק ופרסום בערוצים אפקטיביים

ניהול של עסק מצליח משמעו לזהות ולבחור את ההזדמנויות והערוצים שמגדילים את המחזור. כלומר, לעשות שימוש אפקטיבי בערוצי הפרסום שמתאימים לאופי ולתחום הפעילות שלך. לדוגמא, רשת האינטרנט מציעה כיום מגוון פלטפורמות לקידום הפעילות העסקית, בין אם מדובר בגוגל או ברשתות החברתיות. יועץ עסקי עוזר לך לבחור בערוצים המתאימים וגם יכול להפנות אותך לאנשי מקצוע מיומנים ומנוסים בתחום. כמו כן, יועץ עסקי יכול להצביע על אפשרויות כמו שיתופי פעולה ונטוורקינג שיכולים לקדם את העסק, ואף לעזור לך להתגבר על חסמים בתחום זה.

ניהול נכון ובטוח

איך ספק כי ניהול עסק מצליח מצריך גם כישורי ניהול טובים. חשוב שתבין שהכישורים האלו אינם מולדים אלא נרכשים עם הזמן והניסיון. יחד עם זאת, אין בכך לומר שאתה צריך לחכות שנים רבות כדי להפוך למנהל טוב. בתהליך של ייעוץ עסקי אתה מקבל כלים עדכניים ובטוחים לניהול יעיל של העסק, כגון ניהול אפקטיבי של זמן, הנעת עובדים, העלאת מורל ומתן תמריצים, יכולת הובלה והנהגה, דוגמא אישית וכיוצא בזאת.

מעבר לכך, ניהול של עסק מצליח מורכב מעוד כמה כללים בסיסיים, כמו תמחור נכון ומקצועי של מוצרים ושירותים. בתהליך ייעוץ עסקי נסביר לך את הכללים, נעזור לך ללמוד וליישם אותם וגם נלווה אותך לאורך התקופה על מנת לוודא שהעסק מתקדם בכיוון הנכון. לשיחה עם יועץ עסקי מנוסה בנושא זה ולקביעת פגישה ראשונה ללא התחייבות, התקשרו אלינו בטלפון 035377088 או דרך אתר האינטרנט  של חברת "לוי ייעוץ כלכלי ועסקי" המתמחה בייעוץ עסקי

 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה