זמינות השירותים הרפואיים בישראל טובה למדי. סל הבריאות, למרות כל הביקורת, מציע מגוון פתרונות למגוון בעיות רפואיות. אולם בעיות בריאות מסוימות עלולות לעורר מבוכה. בשל אותה מבוכה, הרבה אנשים נמנעים מלטפל בעצמם, מה שגורם להחמרה של בעיות שונות ולפעמים אפילו קיצור תוחלת החיים. אז קודם כל, חשוב שתדעו שאתם ממש לא היחידים. הרבה סימפטומים מטרידים אחוז נכבד מהאוכלוסייה ואנו מבקשים לעורר כאן את המודעות, להציג כמה סימפטומים שאולי לא נעים לדבר עליהם, אבל בהחלט חשוב מאוד לטפל בהם.

בעיות בריאותיות שלא נעים לדבר עליהן, אבל חשוב לטפל בהןזמינות השירותים הרפואיים בישראל טובה למדי. סל הבריאות, למרות כל הביקורת, מציע מגוון פתרונות למגוון בעיות רפואיות. אולם בעיות בריאות מסוימות עלולות לעורר מבוכה. בשל אותה מבוכה, הרבה אנשים נמנעים מלטפל בעצמם, מה שגורם להחמרה של בעיות שונות ולפעמים אפילו קיצור תוחלת החיים. אז קודם כל, חשוב שתדעו שאתם ממש לא היחידים. הרבה סימפטומים מטרידים אחוז נכבד מהאוכלוסייה ואנו מבקשים לעורר כאן את המודעות, להציג כמה סימפטומים שאולי לא נעים לדבר עליהם, אבל בהחלט חשוב מאוד לטפל בהם.

קרדיט: PIXABAY

בריחת שתן? זה לא רק הגיל

עם העלייה בגיל, הסוגרים נעשים פחות חזקים ומתרבות התלונות על בריחת שתן ובמיוחד בריחת שתן. אבל חשוב לדעת שגם אם זה נראה מביך, לא תמיד זה חלק מתהליך ההזדקנות שחייבים לקבל. יש מה לעשות ולפעמים זה חיוני. דליפת שתן עלולה להיגרם בשל שימוש בתרופות מסוימות וכן בשל היחלשות של שרירי רצפת האגן. חיזוק רצפת האגן יכול להתבצע על ידי תרגילים שונים, בעזרת משקולות מיוחדות ועל ידי פיזיותרפיה. אם לא מחזקים את רצפת האגן, תהליך הצניחה הולך ומתגבר. הדבר מביא להחמרת הסימפטומים, יציבה פחות טובה, תחושה של חוסר התרוקנות אפילו אחרי ביקור בשירותים וכן קשיים בתפקוד המיני. לכן, חשוב לטפל ואסור להזניח.

קשיים במיטה? זה יכול להצביע על מחלה

ירידה בתפקוד המיני, כשהיא זמנית, זה תופעה טבעית. אבל אם מתרחשת ירידה בתפקוד המיני לאורך זמן, לא כדאי לטאטא את העניין מתחת לשטיח. קודם כל, תפקוד מיני חשוב מאוד לאושר האישי, לתחושת הביטחון העצמי, ליחסים זוגיים. קשיים במיטה, במידה ואין הם נובעים מקשיים בזוגיות שכדאי להתייחס אליהם, עלולים להצביע על מחלות שונות או על מצבים נפשיים שכדאי לטפל בהם. דיכאון, למשל, מערב קשיים במיטה. כך גם מחלות לב וסוכרת. טיפול מתאים יכול לשפר את הבריאות בכל כך הרבה מובנים, שממש אסור להזניח.

מצב רוח ירוד? רק שלא יהפוך לדיכאון

לכל אחד יש תקופות בחיים שבהן נדמה ששום דבר לא הולך כמו שצריך ואפילו השמיים פחות כחולים. מצב רוח ירוד הוא טבעי לעיתים אבל כאשר העניין נעשה מתמשך, זו כבר בעיה. מצב רוח ירוד שנמשך ונמשך כבר מוגדר כדיכאון. דיכאון קליני הוא בעיה חמורה, ונחשב למעשה ממש למגיפה. עדיין, יש סטיגמה שקשה לדבר עליה ואנשים מדוכאים נוטים במיוחד להסתגרות. דיכאון כרוך בסבל רב, הוא מוביל לבידוד חברתי, מחליש את המערכת החיסונית, מעורב עם עליה באובדנות וקיצור תוחלת חיים. אם אתם מבחינים כי מישהו קרוב אליכם מדוכא, אל תשאירו אותו לבד. אם אתם ללא מצב רוח, טפלו בכך, זה חשוב.

מעי רגיז ושות'? לא כדאי להזניח

הפרעות וקשיים במערכת העיכול נחשבים למביכים עבור מרבית האנשים. לעיתים שלשול, עצירות, כאבי בטן, נתפסים כמשהו זמני, שולי שצריך לעבור מעצמו. אבל לא תמיד הדברים מסתדרים מאליהם וחשוב לטפל. מה שמוגדר לכאורה בתור מעי רגיז או קיבה עצבנית יכולים לנבוע מסיבות רבות. יתכן שהדבר נגרם מתזונה לקויה או מצריכת מזונות שאינם נכונים בשבילכם. רגישות למזונות מסוימים עלולה לגרום לפעילות מוגברת של מערכת החיסון, באופן שמופיע כמעי רגיז. לעיתים, הדבר מצביע על זיהומים או על מחלות כגון סוכרת שלא אובחנה, פעילות לא שגרתית של הבלוטות ועוד. חשוב, אם כן, לאבחן את מקור הבעיה ולטפל לפי הצורך. במידה ושינוי תזונה לא עוזר, התייעצו בהקדם עם הרופא.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה