דברים שאתם חייבים לדעת לפני עבודות גבס וצבעעולם השיפוצים מתחלק למגוון רחב של סוגים ולצד השיפוצים הנרחבים שעלותם הממוצעת מגיעה בממוצע ל-300,000₪, ישנו עולם שלם של שיפוצים הרבה יותר זולים כגון עבודות גבס וצבע. אל תטעו, לא מדובר בשיפוץ שטחי וכאשר מבצעים עבודות צבע וגבס מקצועיות, אפשר להגיע לתוצאות מהפכניות – בתוך זמן קצר ובמחירים זולים באופן משמעותי.

 123rf

אך לפני שאתם רצים להתקשר אל הצבעי הקרוב או קבלן הגבס, יש כמה דברים שחייבים להקפיד עליהם כדי להבטיח את הצלחת העבודה.

עדיף לבצע עבודות גבס וצבע עם קבלן גבס

עבודה עם בעלי מקצוע עשויה להיות מורכבת ומתישה. צריך לחפש אדם מומלץ ומקצועי, להשוות מחירים ולבסוף גם להתנהל מולו. אין ספק שצריך להשקיע מאמץ ותשומת לב וכשמדובר בעבודות צבע וגבס אין שום סיבה לפנות לשני בעלי מקצוע שונים.

ההמלצה היא לעבוד מול קבלן גבס שמבצע גם עבודות צבע מאחר שמדובר בשני תחומים חופפים למדי אך בעוד שצבעי אינו יבצע עבודות גבס, קבלן גבס חייב לדעת לצבוע משום שזה חלק מהעבודה שלו. בנוסף, אין טעם לשלם לגורמים מתווכים ועדיף לעבוד באופן ישיר עם מי שמבצע את שתי העבודות.

אל תתרשמו מהמחיר - בדקו את מפרט העבודה

כשאנו עוסקים במפרט העבודה יש לתת את הדעת לשני תחומים – האחד רמת הביצוע והגימור וכשמדובר במשימה שמשלבת גם עבודת גבס ישנו היבט שני חשוב במיוחד שמתייחס לבטיחות של העבודה.

לבחינת מפרט העבודה יש חשיבות מאוד גבוהה מאחר שמצד אחד היא זאת שתקבע את איכות העבודה הכללית ומצד שני היא תעזור לכם להבין איזו הצעת מחיר היא הטובה ביותר.

בעולם שבו בעלי מקצוע מנצלים את חוסר ההבנה שלכם רק כדי למכור אשליה של עבודה זולה כשבפועל מדובר באיכות ירודה, עליכם להבין על מה אתם משלמים ולוודא שהצעת המחיר הזולה באמת כזאת.

כדי לעשות סדר בחרנו לחלק את המפרט לשני סוגים עיקריים – בטיחותי ומקצועי

מפרט בטיחותי

כשמסתפקים בצביעת הדירה לא נדרשת מאתנו תשומת לב מיוחדת מלבד בדיקת תו תקן בחומרי הגלם אך כשמבצעים עבודות גבס, הסיפור כבר שונה לחלוטין. נסו לדמיין האם ניתן להשוות בנייה של תקרת גבס עם פרופילים מגולוונים במרחק של 30 ס"מ האחד מהשני לבין בניית קונסטרוקציה עם פרופילים פחות איכותיים עם מרווח של 50 ס"מ? ברור שלא.

האפשרות השנייה היא הרבה יותר זולה ופחות איכותית ובטוחה.

אז מה עושים? פשוט שואלים את קבלן הגבס באילו חומרים הוא משתמש ועל פי איזה תקן נעשית העבודה. בהקשר הזה, אתם עשויים להיות מופתעים כשתגלו איך כל קבלן גבס עובד בסטנדרט עבודה אחר ולכן אל תסמכו על אף קבלן אלא רק על עצמכם.

מפרט מקצועי

עבודות גבס וצבע אינן מוצר מדף ובעוד שאצל בעל מקצוע אחד התוצאה תהיה מרהיבה, אצל האחר היא יכולה להיות סבירה ולעתים אפילו מאכזבת.

לגימור ומידת המקצועיות יש חשיבות מאוד גבוהה ועל כן חשוב לבחור במישהו שתיק העבודות שלו מצא חן בעינכם. מעבר לכך, אנו ממליצים לבקש שמות של ממליצים באזור מגוריכם ופשוט לקפוץ ולראות את איכות העבודה.

למה עוד לשים לב בהצעת המחיר?

הדבר שהכי קל לנו לעשות הוא להשוות מחירים אך ישנם כאמור בעלי מקצוע שמנצלים את זה ומציעים לכם דברים מפתים כשבפועל העבודה היא לא אותה עבודה.

  • מספר שכבות שפכטל – וודאו שכל עבודת גבס וצבע כוללת לפחות 3 שכבות של שפכטל.
  • מספר שכבות של צבע – רק צביעה בשתי שכבות צבע לפחות תבטיח לכם את התוצאה היפה והעמידה ביותר.
  • בדקו האם ההצעה כוללת שירותים נוספים כדון ניקיון וסידור של אזור העבודה.

ולבסוף – לאחר שבחרתם את קבלן הגבס המועדף, חתמו אתו על הסכם שבו כתוב את כל הפרטים שסוכמו ומלבד המחיר יש לציין את מפרט העבודה, הזמנים וכל פרט שנראה לכם חשוב.

כותב המאמר הוא אבי מהמרכז לעבודות גבס המבצעים עבודות גבס וצבע במחירים מיוחדים

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה