מה חשוב לתרום לעורף בזמן מלחמה ?כולנו כבר מבינים כי העורף הוא החזית בזמן מלחמה, החוסן של העורף חשוב להצלחה עתידית. זוהי הסיבה שבגללה חשוב לדעת מה תורמים לעורף בזמן מלחמה. התרומות שלכם הן אלה שאמורות להביא את האזרחים למציאות בה הם יהיו חזקים וחסונים. כל אחד מאיתנו שלא נמצא בעורף יכול להיכנס מתחת לאלונקה בכל הנוגע להקשר הזה. אם כל אחד יתרום משהו אחד קטן, הסיכויים להצלחה עתידית הופכים להיות מהותיים. לא עוד סימני שאלה בכל הנוגע לסיכויי ההצלחה שלנו – כאשר העורף חזק, גם החזית איתנה.

קרדיט FREEPIK

תרומת מזון

מהר מאוד הסופרים בעורף מתרוקנים בשל הביקוש הרב למזון שאמור לשמש לאורך תקופת הלחימה. זוהי הסיבה שבגינה דווקא התושבים שלא נמצאים בעורף יכולים לסייע בהקשר הזה. אותם אזרחים יכולים לתרום מזון עבור האזרחים הנמצאים בעורף, מזון שלא נמצא בהישג יד מבחינתם. ישנם אזרחים שחוששים מאוד לצאת לקנות מזון כאשר ימי המלחמה מתארכים, לכן תרומות מהסוג הזה חיוניות. תוך זמן קצר תראו איך העורף מתחזק מעצם העובדה שיש לו אוכל זמין שנמצא בבית ולא מצריך יציאה החוצה.

תרומת ביגוד

מי שאינו יכול לתרום מזון יכול למצוא את עצמו תורם ביגוד על מנת לחזק את העורף. אם יש לכם בבית בגדים שאינכם משתמשים בהם, דווקא העורף יכול להנות מהם בזמן מלחמה. כולם מבינים כי בזמן מלחמה היכולת לקנות ביגוד אינה קיימת, טוב יהיה להתחדש בביגוד חדש. נדגיש כי ישנה אפשרות לתרום בגדים חדשים או בגדים משומשים, זה לא בהכרח משנה. תרומה לעורף בזמן מלחמה תהיה קריטית וחשובה, לא משנה מה תבחרו לתרום.

תרומת כסף

אין לכם את הזמן הפנוי ללכת לרכוש ביגוד או מזון עבור תושבי העורף? ישנן עמותות שמגייסות כסף עבור התושבים הנמצאים בעורף. העמותות הללו דואגות לשלוח את הכסף לאזרחים שבאמת זקוקים לו. מיותר לציין כי בזמן מלחמה לא עובדים, הפגיעה בהכנסה של אזרחים בעורף היא מהותית. בחלק נכבד מהמקרים ההוצאות ממשיכות לרדת בלי הגבלה, והמציאות הופכת להיות קשה מנשוא. תרומה כספית לעורף בהחלט יכולה להיות טובה, כזאת שתאפשר לתושבים לשמור את הראש מעל המים. גם ככה המציאות בתקופת המלחמה קשה, אפשר להפוך אותה לחיובית ככל האפשר.

תרומת אנרגיות חיוביות

התושבים שנמצאים בעורף מתקשים לשמור על מורל גבוה, בטח שהמציאות בחזית קשה מנשוא. האם זה אומר שהם צריכים להשלים עם המציאות הזו? כמובן שלא, מי שלא נמצא בעורף יכול לתרום באנרגיות חיוביות ובמצב רוח חיובי. תדברו עם תושבי העורף על דרכים יעילות לעודד אותם, ולתת להם קצת ממצב הרוח החיובי. ברגע שלעורף יהיה מצב רוח טוב ואנרגיות חיוביות, החיילים בחזית ירגישו רוח גבית. כולנו צריכים להתלכד כדי שהמלחמה תסיים במהרה עם הכרעה חד משמעית.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה