כבר צלחת את כל הבדיקות, למדת מקרוב איך נראה האולטרסאונד, מה זה העמסת סוכר. ראית איך הבטן מתעגלת ולמדת איך מרגישים החשקים לאוכל ומה עובר על חוש הטעם. הרגשת את העובר שצומח אצלך בועט ועוד מעט הוא כבר רוצה לצאת ולראות אותך ולגלות את העולם. לקראת הלידה הצפויה, אלה הטיפים שיעזרו לך להתכונן. כי כשאת יודעת יותר, את יותר בטוחה ויותר רגועה.

מתכננת ללדת בקרוב? הטיפים הבאים יעזרו לך להתכונן ללידה!כבר צלחת את כל הבדיקות, למדת מקרוב איך נראה האולטרסאונד, מה זה העמסת סוכר. ראית איך הבטן מתעגלת ולמדת איך מרגישים החשקים לאוכל ומה עובר על חוש הטעם. הרגשת את העובר שצומח אצלך בועט ועוד מעט הוא כבר רוצה לצאת ולראות אותך ולגלות את העולם. לקראת הלידה הצפויה, אלה הטיפים שיעזרו לך להתכונן. כי כשאת יודעת יותר, את יותר בטוחה ויותר רגועה.

קרדיט: PIXABAY

מומלץ להשאיר את הגוף פעיל

הטכנולוגיה המתקדמת, רפואית ולא רפואית, ייצרה פטנטים שמאוד עוזרים ליולדת לפני, בזמן וגם אחרי הלידה. את בהחלט יכולה לקנות מכשיר טנס ללידה, שעזר עד כה לאין ספור יולדות בישראל ובחו"ל, אבל יש משהו שכדאי לעשות והוא לא ניתן לרכישה. פעם התייחסו להיריון כמו אל מחלה. האישה ההריונית הרבתה לנוח במיטה ונזהרה למעט בתנועה. כיום, ידוע כי דווקא שמירה על אורח חיים פעיל למדי, בהתאם למעקב רפואי מדוקדק, מעלה את הסיכוי ללידה קלה בהרבה. את לא צריכה לרוץ, אבל בהחלט כדאי להקפיד על הליכות. את לא צריכה להתעמל בתרגילים אירוביים עד חדר הלידה, אבל להתמתח ולגמיש את הגוף זה בהחלט דבר שנכון לעשותו.

תרגלי נשימות, לגוף ולנפש

השינויים שחלו בגופך מורגשים לך היטב. את לא צריכה אותנו כדי שנספר על הסרעפת שנלחצת קצת למעלה, ועל הבחילות או הצרבות שליוו אותך במידה כזאת או אחרת. לפעמים נדמה לך שהנשימה מתקצרת מהר מהרגיל, וזה בהחלט טבעי. יחד עם זאת, כדאי להקפיד על נשימה מודעת. מומלץ לתרגל נשימות, לגוף ולנפש. נשימות טובות מקילות מאוד על הלידה עצמה, ברגע האמת. יחד עם זאת, נשימות עמוקות מאפשרות לחמצן להיכנס לדם, הן מוסיפות לך אנרגיה ותורמות לרוגע שנחוץ כמו אוויר לנשימה.

להכין תוכנית לידה אבל בגמישות

מאוד מקובל כיום להכין תוכניות לידה מפורטות, לקראת הלידה הצפויה. מקובל מאוד לרשום בקשות ולתאר מה את רוצה, במה את מעוניינת. אבל זכרי כי גם הלידה המתוכננת ביותר עשויה להיות בעלת חוקים משלה. בלידה, כמו בחיים בכלל, כדאי לזכור לגלות גמישות מתי שצריך. הביאי מראש בחשבון שאולי דברים כאלה או אחרים בתוכנית ישתנו מעט, וזה לא אומר שזה ישפיע בצורה לא רצויה. בסופו של דבר, כשתחזרי הביתה עם התינוק החדש שלך, כל היתר מתגמד ונעשה הרבה פחות חשוב.

כך תתמודדי אם הצירים לוחצים לך מדי

אל תחששי מדי מהצירים. נשימות עמוקות מאוד יעזרו, אבל יש עוד טיפ חשוב. אם תרגישי שהצירים קצת לוחצים מדי ותרצי למצוא איזון ורוגע, את לא חייבת דווקא להתרכז בנקודה פנימית אם את לא מאומנת במדיטציה. פשוט התמקדי בנקודה מסוימת שאת רואה מול העיניים, אפילו כתם צבע בקיר. תופתעי עד כמה שזה עוזר.

אספי טיפים, אבל לא יותר מדי

בהחלט כדאי להמשיך ולאסוף טיפים לקראת הלידה, אבל בשלב מסוים כדאי לעשות סטופ. אם לא שמעת עד כה יותר מדי עצות טובות, יתכן שתרגישי בקרוב כי יותר מדי "בעלי עניין" ובעיקר "בעלות עניין" או "נשמות טובות" מתעניינים ומציעים, גם בעניינים שלא ממש שאלת או רצית. אז כדאי בהחלט לאסוף טיפים אך מתוכם זכרי לברור את מה שאת מתחברת אליו. בחרי בעיקר את מה שאת מרגישה לנכון. אף רופאה, אף דולה ואף חברה טובה או אחות גדולה לא מרגישה בדיוק את מה שאת מרגישה. בסופו של דבר, הכי חשוב שתקשיבי לעצמך ותאזיני לגופך.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה