חובשי משקפיים רבים עוברים אל עדשות מגע יומיות על מנת לעשות ''ניסיון'' בתחושה ובהרכבה שלהם, יחד עם ניסיון זה ישנם לא מעט חוקים וטיפים חשובים אשר יכולים למנוע דלקות שונות ובעיות ראיה כאלו ואחרות. אך מכיוון שעדשות אלו הפכו לפופלריות לא רק לשם הניסיון, אלא גם כי הן רכות במיוחד ואופן השימוש בהן נוח עד מאוד, תוכלו למצוא אותן בכל מיני סוגים וארציות שונות ומטעם חברות כאלו ואחרות.

עדשות מגע יומיות טיפים לשימוש ראשוניחובשי משקפיים רבים עוברים אל עדשות מגע יומיות על מנת לעשות ''ניסיון'' בתחושה ובהרכבה שלהם, יחד עם ניסיון זה ישנם לא מעט חוקים וטיפים חשובים אשר יכולים למנוע דלקות שונות ובעיות ראיה כאלו ואחרות. אך מכיוון שעדשות אלו הפכו לפופלריות לא רק לשם הניסיון, אלא גם כי הן רכות במיוחד ואופן השימוש בהן נוח עד מאוד, תוכלו למצוא אותן בכל מיני סוגים וארציות שונות ומטעם חברות כאלו ואחרות.

קרדיט: FREEPIK

מבחר רחב מסוג זה עלול להוביל ללא מעט בלבול ברכב אנשים הרוצים להחליף בין עדשות הזכוכית שמרכיבים לבין עדשות המגע, לכן הכנו עבורכם כמה טיפים לשימוש ראשוני אשר יכולים לעזור לכם למקסם את השימוש בעדשות המגע שלכם.

היתרונות של עדשות מגע יומיות:
היגיינה אישית אבל לא רק - עדשות המגע עשויות מחומרים מאוד עדינים שבדרך כלל גם סופחים אליהם שומנים ולכלוכים שונים בעדשות מגע חודשיות ישנה האפשרות לנקות את העדשות עם סיום השימוש בהן. אך כאשר אנו מדברים על עדשות מגע יומיות, אנו לא נהיה מחוייבים לניקוי של העדשה עם סיום השימוש אבל עדיין ישנם כמה חוקים שחשוב שנשמור עליהם בעת השימוש

  • חיטוי

לא מעט מהאנשים מרגישים כי הכנסה או הוצאה של עדשה בשלב כזה או אחר, הינה דבר שבשגרה ובלא מעט מהמקרים אינם מקפידים על חיטוי הידיים. פעולה זו הינה הכרחית במיוחד כאשר אנו עוסקים בעדשות מגע יומית, העלולות לעיתים לצבור לכלוך וחיידקים בזמן ההוצאה או הכנסה של עדשה. לכן ישנה חשיבות גדולה לחיטוי הידיים לפני השימוש בעדשה, וכיום תוכלו למצוא מגבונים שונים המיועדים לכך

  • מגבלה של זמן

חשוב לזכור כי השימוש בעדשה מוגבל בזמן, בין אם העדשה היא יומית ובין אם היא חודשית חשוב מאוד להרכיב אותן במידתיות ועל פי הזמנים והמגבלות הרשומים על קופסת העדשות.

  • בדיקה

כמובן לפני שאתם קונים עדשות יומיות בפעם הראשונה תצטרכו לעבור אצל אופטומטריסט אשר יוכל לעזור לכם לבחור את העדשה הנכונה, יש לעשות זאת גם כן אחת לחצי שנה.

  • העברה

קיים איסור חמור בהעברת עדשות מגע בין אנשים, גם אם הדבר נעשה על מנת לתת לאותו אדם הרגשה של עדשה מכיוון עלולים לעבור זיהומים שונים בין עין לעין ולגורם לנזקים.

  • בלאי

במידה והעדשה שאותה קניתם קרוע או חתוכה בצורה כל שהיא, החליפו אותה והמנעו כל שימוש בה.

  • יובש

ישנו איסור חמור להרטיב עדשות מגע בעזרת רוק, מכיוון שהוא מכיל לא מעט חיידקים אשר יכולים לפגוע בעין. לכן במצב של יובש יש להחזיר את העדשות להשרייה בחומר מחטא

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה