משהאד (יד זיכרון) שייח' חוסיין - בבית החולים ברזיליבחצר בניין בית החולים ברזילי באשקלון על גבעה מאחורי המחלקה הגריאטרית, מצוי אתר היסטורי מעניין.

בחצר בניין בית החולים ברזילי באשקלון על גבעה מאחורי המחלקה הגריאטרית, מצוי אתר היסטורי מעניין. משהאד (יד זיכרון) שייח' חוסיין.

הכותב: גד סובל - הסטוריון 

מאמינים מייחסים אותו למקום בו היה שמור ראשו של חוסיין, בנו של הח'ליפה הרביעי עלי, מייסד השיעה שנרצח בכרבלא בשנת 656 לסה"נ. הראש הכרות הועבר לדמשק ונקבר במסגד הגדול. בית עבאס שעלה לשלטון בשנת 750, החליט, על-פי המסורת השיעית, במאה התשיעית "להחביא" את ראשו של חוסיין במקום נידח בממלכה, על גבעה שוממה באשקלון. בשנת 1098 כבשו הפאטימים את אשקלון. הם ביקשו מסיבות פוליטיות להאדיר את החשיבות הדתית של אשקלון, ואת הצד השיעי דווקא, וראשו של חוסיין הועבר לבית מפואר בעיר עליו נבנה מסגד. ב - 1153 נכבשה אשקלון על-ידי הצלבנים, וראשו של חוסיין "הועבר" לפוסטאט שבמצרים, ומאוחר יותר לקהיר. שרידי המשהאד נתגלו כשהחלה בנייתו של בית החולים, אך לא שומרו. בעולם ובעיקר בהודו, חיים כמה מאות אלפים של מאמינים מוסלמים, הרואים עצמם צאצאי הפאטימים. אלה בני הבוהיירה הצנועים. הם באים מדי שנה ומסיירים באתרים מקודשים לפאטימים. הם נחשבים לידידי ישראל ומתקבלים כאן בברכה. בין יתר האתרים בארץ הם פוקדים את המשהאד הבנוי משיש שהובא מהודו והוצב בשנות השמונים של המאה ה - 20 בחצר בית החולים. [caption id="attachment_16495" align="aligncenter" width="448" caption="בית החולים ברזילי - משהאד שייח חוסיין"][/caption]  
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה