בני וקנין: עיריות שדוחפות לבנייה למגורים ייכנסו לקשיים כלכלייםראש עיריית אשקלון בני וקנין  בכנס השנתי של התאחדות בוני הארץ באילת שנערך בסוף השבוע אמר : "3,700

ראש עיריית אשקלון בני וקנין  בכנס השנתי של התאחדות בוני הארץ באילת שנערך בסוף השבוע אמר : "3,700 יחידות דיור אוכלסו בשנים האחרונות באשקלון. המשמעות היא צורך בתקציבים רבים לתשתיות. וזה בא בעיקר מהכיס שלנו (העירייה)", מעמסה שהעיר לא יכולה לעמוד בה.

[caption id="attachment_6635" align="alignright" width="448" caption="ברנע  החדשה - המוני תושבים חדשים"]

[/caption] ראשי הערים אשקלון וראש העין (משה סיני) , שבשניהן נרשמת בשנים האחרונות בנייה של אלפי יחידות דיור למגורים ואף אשקלון מדורגת מספר רבעונים בין הערים עם הכי הרבה התחלות בנייה , האשימו במהלך סוף השבוע את הממשלה בכנס השנתי של התאחדות בוני הארץ בכך שאינה מתקצבת את הערים המתפתחות באופן שיספק מענה לצרכי האוכלוסייה המתרחבת. באופן זה, טענו השניים, נאלצת הרשות לממן תשתיות רבות, בהם מוסדות חינוך ומבני ציבור, מכיסה, דבר היוצר קשיים כלכליים ניכרים לרשות המקומית, שלא אמורה "לספוג את בניית מוסדות הציבור בשכונות החדשות". באשקלון מורגשת בעיקר הבעיה באזור ברנע החדשה שבה במהלך השנתיים האחרונות הצטרפו לשכונה אלפי תושבים אך בניית מוסדות הציבור כמעט ולא נמצאים בשכונה, המבנים החסרים הם בעיקר מוסדות חינוך וגנים שהתושבים נאלצים לנסוע מרחק רב עד השכונות הדרומיות. וקנין: "3,700 יחידות דיור אוכלסו בשנים האחרונות באשקלון. המשמעות היא צורך בתקציבים רבים לתשתיות. וזה בא בעיקר מהכיס שלנו. והמדינה לא ממלאת את חובה" אמר וקנין והביא כדוגמה מבנה בית ספר שאמור להיפתח בשנת הלימודים הבאה, המונה 21 כיתות: "רק השבוע הגיע האישור לתקציב בית הספר מהמדינה (בית ספר כרמים שלא יפתח השנה) . האם אפשר עכשיו לבנות אותו בתוך ארבעה חודשים? כנ"ל לגבי מוסדות תרבות כמו מתנ"סים או גני טרום חובה. הכל נופל על העירייה. רשויות שרוצות לדחוף לבנייה למגורים, מוצאות עצמן במאבקים מאד לא קלים על מנת לממן מוסדות ציבור". עוד אמר ראש בני וקנין כי כאשר העירייה בראשותו מפרסמת מכרזים לבניית מבני ציבור, אין היענות גבוהה מצד הקבלנים, דבר הפוגע בזמני ביצוע פרוייקטים. לטענה זו השיב סגן נשיא התאחדות בוני הארץ, אשר גרין, כי בכך יש להאשים דווקא את התנהלותן של הרשויות המקומיות ולא את הממשלה: "יש יותר מדי חסמים שמציבות הרשויות בפני הקבלנים באמצעות תנאי סף בלתי סבירים שהן מבקשות, כמו סיווג קבלני גבוה מאוד לעבודות פשוטות, ערבויות כספיות גבוהות ועוד.... בצורה כזאת מונעים למעשה מקבלנים רבים וטובים עם יכולות טובות להשתתף במכרזים".  
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה