שנה חדשה, הזמן הנכון להרגלי תזונה נכוניםתחילתה של השנה החדשה היא זמן מצוין לשינוי חיובי בחיים. רון סאיג מקפה מסעדה GREEN עם טיפים להחלטות

תחילתה של השנה החדשה היא זמן מצוין לשינוי חיובי בחיים. רון סאיג מקפה מסעדה GREEN עם טיפים להחלטות חדשות בהקשר של בריאות, דיאטות וירידה במשקל.

חשוב להתחיל את היום נכון   

[caption id="attachment_22744" align="alignright" width="336"] רון סאיג  green[/caption]

לאכול ארוחת בוקר. ארוחת בוקר היא ככל הנראה הארוחה החשובה ביותר ביום, היא משפרת את הריכוז ומגבירה את יכולת פתירת הבעיות - לא רק לילדים בבית הספר אלא גם למבוגרים בעבודה. ארוחת בבוקר לא פותחת את התיאבון אלא מונעת תחושת רעב חזק כך נעזור לגוף להקטין את הסיכוי לאכילה מיותרת ובלתי נשלטת של חטיפים בהמשך היום. אנשים שאוכלים ארוחת בוקר אוכלים פחות קלוריות במשך היום, כך שקל להם יותר לשמור על המשקל. בבוקר כדאי לאכול מזונות בריאים. למשל: דגני בוקר עם חלב, כריך עם גבינה ואבוקדו, יוגורט עם גרנולה, שייק פירות כמו בננה בחלב, דייסה על בסיס חלב ועוד. חשוב לדעת איך לאכול נכון

רובנו חושבים שאנחנו יודעים לאכול מסתבר, שרובנו טועים

להתחיל את הארוחה בסלט או במרק - אכילת מזונות ממלאים אבל כמו סלט ירקות ומרק ירקות מגבירים את תחושת השובע שלנו וכך מפחיתים מהכמות שאוכלים בארוחה. לאכול לפחות 3 מנות של מוצרי חלב ביום - ממחקרים שנערכו בשנים האחרונות עולה, כי לאנשים שצורכים סידן ומוצרי חלב משקל גוף נמוך יותר מחבריהם שנמנעים ממוצרי חלב. לאכול מוצרי חלב - בנוסף נמצא, כי אכילה של לפחות 3 מנות של מוצרי חלב דלי שומן ביום כחלק מדיאטה מאוזנת מופחתת קלוריות, יעילה יותר לירידה במשקל, הפחתת אחוזי השומן ושמירה על המשקל החדש לאורך זמן. זאת לעומת הפחתה של כמות הקלוריות בלבד עם מעט מוצרי חלב או בלעדיהם, ולעומת הוספה של תוספי סידן. ההשערה היא כי השילוב הייחודי של הסידן עם רכיבי התזונה הנוספים המצויים בחלב, גורם להאצה במטבוליזם ומשפר את יכולת הגוף לשרוף שומנים. מעבר לכך, לצריכת מוצרי חלב יש יתרונות בריאותיים נוספים: היא יכולה לסייע בהפחתת הסיכון להתפוררות עצם ואפילו ליתר לחץ דם, מחלות לב, ואפילו סוכרת. לאכול פירות וירקות על בסיס יומי - מומלץ לאכול חמש מנות של ירקות ופירות כל יום כ 500 גר' מכל הסוגים, המינים והצבעים כדי ליהנות מכל שפע הוויטמינים והמינרלים. מומלץ לאכול אותם עם הקליפה כדי לא לאבד חלק מהוויטמינים והסיבים התזונתיים. להפחית או להימנע משתייה ממותקת - זאת אחת הדרכים הקלות ביותר להפחית מכמות הקלוריות היומית, שהרי בכל כוס יש כ- 100 קלוריות. לישון מספיק -  חוסר שינה מוביל לעייפות במשך היום ופוגע ביכולת לתפקד בעבודה ובלימודים. מסתבר, שלשינה יש גם השפעה על המשקל, וחוסר בשינה משפיע על המטבוליזם הטבעי שלנו.

גם לרזות נכון זה יתרון

לקבוע יעדים מציאותיים: קביעת יעדים עוזרת להתמקד ולהתמיד בשינוי לאורך זמן. רוב הדיאטות משיגות ירידה ממוצעת במשקל אולם רוב האנשים מצפים לרדת במשקל בקצב מהיר. ציפיות מוגזמות ומחשבה רק על הטווח הקצר, מובילות לחיפוש אחר שיטות ה"קסם" להרזיה מהירה, שבסופו של דבר רק מחמירות את המצב.

ירידה ממוצעת של 1.5 עד 2 ק"ג בחודש נשמעת אולי מעט אולם, בחישוב שנתי ירידה של מעל 20 ק"ג היא משמעותית ביותר .

קפה מסעדה GRENN אשקלון

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה