תושבים רבים באשקלון ממתינים בציפייה לפתיחתו של מרכול הענק של רשת "רמי לוי – שיווק השקמה"  שיפתח בעוד כ-9 חודשים באזור התעשייה הדרומי , אבל מי שהולכת להפתיע ולפתוח עד סוף השנה סניף באשקלון היא רשת "אושר עד", מתחרה של לוי בחלק מהאזורים בארץ, הערכה עלות סל הקניות הממוצעת למשפחה באשקלון  ירד בכ-20%.

הסניף ייפתח בכניסה למושב בת הדר, מרחק של דקת נסיעה מהיציאה של העיר אשקלון. המרכול יהיה חלק מקומפלקס גדול הנבנה במקום שיכלול גם חנויות ובתי קפה.

setImageBanner('5fa4ce84-e666-4219-ba6f-0ea4cbd87a29','/dyncontent/2019/3/25/03928e1d-f19b-4a82-899c-5d6b53cadad0.jpg',7742,'',510,80,false,37984);

[caption id="attachment_27135" align="alignright" width="300"]סניף "אשור עד" שבנייה, צילום דוד לוי סניף "אשור עד" שבנייה, צילום דוד לוי[/caption]

"אני שמח על זה", אמר תושב אשקלון, "התחרות תהיה יותר גדולה והמחירים יהיו יותר זולים. 'אושר עד' ידועים במחירים זולים. אני נסעתי כמה פעמים לאשדוד לעשות אצלם קניות. בכל מקום שהם הגיעו הגיע הם הצליחו להוריד מחירים, אז עכשיו יחד עם רמי לוי שיפתח פה, כולם יצטרכו להוריד מחירים והתחרות תהיה ממש גדולה".

בישוב בת הדר שמחים לא פחות על המקום שיפתח שם, "זה יהיה מתחם גדול ויפה ואין ספק שהעסקה עם 'אושר עד' היא דבר טוב עבור התושבים", אמר דוד סעדון יו"ר ועד הישוב "זה יעשה שירות מעולה למושב שיהיה לו זמינות של סופרמרקט ליד הבית ומעבר לכך זה גם מביא יותר חיות למקום".

זאב מידן יו"ר החברה הכלכלית של המועצה האזורית חוף אשקלון אמר "גם היזם של המתחם וגם היזמים של 'אושר עד' זיהו את הפוטנציאל של המקום ומאמינים בו ויש להם על מה להיתלות, אין ספק המועצה משדרגת את עצמה בקצב מהיר מאוד". לדברי מידן המקום אמור להיפתח כבר בשנת 2014.

'אושר עד' היא רשת מרכולים המונה כשמונה סניפים ברחבי הארץ, בעלי החברה אברהם משה מרגלית ואריה בוים הם חרדים תושבי אשדוד שהחלו את דרכם העסקית בצרכנייה ברובע ז', ובעבר היו שותפים ברשת "זול פה" שנמכרה לשופרסל.

לפי ניסיון בערים אחרות, מחיר סל הקניות הממוצע שבהם פועלות רשתות מזון הממותגות כזולות יורד בכ-20%, כך שכולם יוצאים מרוצים (פרוצים פחות רשתות המזון באשקלון שיאלצו להוריד מחירים)..